Котячий Новий рік
2 січня кішки в усьому світі відзначають своє особисте свято - Котячий Новий рік. Якщо раптом ви забули привітати своїх котів 1 січня, то сьогодні - якраз той самий день.
Новий няв-рік кішки почали святкувати не так давно. У 2016 році сімейна пара з США - Том і Рут Рой - придумали особливий день, коли кішки можуть нарівні з людьми відзначити свій Котячий Новий рік (Happy Mew Year for Cats Day). Навіщо? Тому що коти цього варті - і з нами погодиться кожен, у кого є кіт або кішка.
Не секрет, що коти та книжки — досить популярний тандем. Навіть у давні часи в бібліотеках завжди мешкали коти. Звичайно, їхня присутність мала суто практичне значення, адже вони захищали літературні скарби від мишей, втім, не виключено, що коли робота була виконана, а свідки відсутні, котиська і собі бралися до читання.
Образ кішки знайшов відгук у літературі різних часів і народів.
Самі перші літературні документи зі згадуванням про кішок були знайдені в Китаї та датовані VI століттям нашої ери. Протягом багатьох століть люди не могли обійти стороною красу і грацію цієї тварини. З кожним століттям літературних творів, присвячених цим хвостатим героям, ставало все більше і більше, а чимало котів і кішок залишили свій слід і за межами сторінок художніх книг, ставши популярними і відомими персонажами.
Згадаймо хоча б українські народні казки «Кіт і півник», «Пан Коцький», казку Ш. Перро «Кіт у чоботях».
Серед відомих письменників, що не уявляли свого життя без муркітливих компаньойнів були Марк Твен, Едґар По, Ернест Гемінґвей, Террі Прачет і Вільям Берроуз.
Нині цей перелік можна продовжувати безкінечно, а можна зробити ще ліпше — прочитати кілька захопливих книжок, де фігурують вусаті та пухнасті красені. Пропонуємо книжоки про котиків, які ви можете прочитати в нашій бібліотеці.
Немає коментарів:
Дописати коментар