29 січня в Україні вшановують пам'ять героїв Битви під Крутами, яка відбулася 1918 року. Тоді група українських студентів та бійців вільного козацтва (близько 300 осіб), яка захищала УНР, зіткнулася з чотиритисячною армією Міхаіла Муравйова.
неділя, 29 січня 2023 р.
29 січня в Україні вшановують пам'ять героїв Битви під Крутами, яка відбулася 1918 року. Тоді група українських студентів та бійців вільного козацтва (близько 300 осіб), яка захищала УНР, зіткнулася з чотиритисячною армією Міхаіла Муравйова.
четвер, 26 січня 2023 р.
День пам'яті жертв Голокосту
Бабин Яр… Полюс нелюдськості… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. За два дні 29-30 вересня 1941 р. розстріляли в цьому яру 33 771 особу – практично все єврейське населення Києва. Загальна ж кількість жертв за час окупації сягнула близько 200 тисяч.
вівторок, 24 січня 2023 р.
У єдності сила народу!
понеділок, 23 січня 2023 р.
України.
Насправді цю людину звали Іван Павлович Лозов’ягін. Він народився 1906 року в місті Охтирка, що тоді належало до Харківської губернії, а тепер входить до складу Сумщини.
Батько Івана, Павло Лозов’ягін, був мулярем. Дослідники кажуть, що історично прізвище було інше – Лозов’яга, але його спотворили, зрусифікували під час оформлення документів у XIX столітті, що взагалі було вельми розповсюдженим явищем. Мати походила з селянського роду.
Ще в юності, в 1920-ті роки, Іван Лозов’ягін часто й надовго залишав Охтирку – для навчання в Краснопіллі та в Києві, для праці в Кам’янці-Подільському та на Донбасі, для поїздок до тодішньої столиці Радянської України Харкова, зрештою, просто для мандрів Україною.
Іван Лозов’ягін мав безліч псевдонімів – від "Сорок Сорок" до "Дон Кочерга".
Але по-справжньому прижився та навіть замінив собою справжнє ім’я тільки один – Іван Багряний.
субота, 21 січня 2023 р.
Цього дня сім років тому завершилися бої
за Донецький аеропорт
пʼятниця, 20 січня 2023 р.
Окупація Криму. Хронологія
"Загублений острів" — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні.
20 січня День Автономної республіки Крим
Жовто-блакитний прапор України та блакитний прапор з золотим кримськотатарського народу ‒ це символи захисту від російської навали за незалежну Україну, у складі якої АР Крим, за нашу рідну землю. Кримськотатарський народ і українці єдині.
четвер, 19 січня 2023 р.
Святкові дзвони січня
Обряд водосвяття в наші дні дуже шанується православними людьми.
четвер, 12 січня 2023 р.
Обереги українського народу
Здавна жінка повинна була підготуватись до Різдва, а тому й дітей старались чимось зайняти. Так привчали їх до традиційних українських ремесел з простими і доступними матеріалами - соломою.