Чорнобиль. Спогади.
Минають роки, все далі відносячи нас від тієї страшної ночі, коли зірвалася зірка під величною назвою "Чорнобиль" і принесла на нашу землю горе. Вона стала першим дзвінком, що сповістив: людство дійшло у своєму розвитку до межі, коли технології виходять з -під контролю і можуть не лише приносити користь, а й шкодити нашому життю та здоров'ю. Про наслідки забруднення навколишнього середовища радіонуклідами після Чорнобильської аварії йшла мова на хронологічному лікбезі для учнів 7-х класів "Чорнобиль - вітер у душах".
Бібліотекарі наголосили на тому, що дуже важливо знати як радіоактивні речовини потрапляють до організму людини через органи дихання з повітрям або через їжу та воду і яким чином можна себе від цього захистити. На фотовиставці були представлені світлини з зображенням ліквідації Чорнобильської аварії: як до останнього подиху 28 пожежників гасили радіоактивне полум'я рятуючи Прип'ять, Чорнобиль, Київ, усе людство від ядерної загрози; світлини про те, як евакуювали жителів Чорнобильської зони; як зараз виглядає зона відчуження.
Про Чорнобиль, як про трагічну подію історії написано багато спогадів, прозових творів, віршів. На книжковій виставці "Ми на реактор йшли, як на останній бій" були зібрані матеріали присвячені охтирчанам - ліквідаторам аварії, серед яких ім'я місцевого поета Анатолія Дудченка. Події, що пережив Анатолій Григорович стали рядками його численних віршів.
Врятований світ - найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робимо все, щоб ніколи не падала на Землю гірка зірка Полин.
Святкуємо Великдень
Яйце здавна вважається символом життєдайної сили, адже таїна зародження нового життя завжди зачаровувала людей. У багатьох народів світу є легенди, за якими яйце - початок не тільки життя, а й світла, тепла і навіть зародок Всесвіту.
У наших пращурів - слов'ян яйце було символом вічного оновлення природи, перемоги життя над смертю. І саме воно використовувалося в обрядових весняних святах - на честь Сонця, Землі, Весни, і Води.
Писанка, яскраве, розписне яйце, є символом свята Пасхи. Крашанки у віруючих в Христа завжди були символом Воскресіння Ісуса, а з ним і очищення на благо нового кращого життя.
У країнах Європи здавна існував звичай на Великодні свята дарувати один одному крашанки. Подарункові яйця робились з порцеляни, кришталя, дерева, коштанового каміння, срібла та золота. Найвідомішими були подарункові яйця фірми Фаберже. ЇЇ майстри виготовили 56 унікальних яєць.
Вважається, що чим більше яєць буде подаровано і отримано в подарунок, тим щасливішим для людини складається рік.
В нашій бібліотеці є добра традиція прикрашати великодні писанки в різних техніках. Особливо полюбилися юним користувачам майстер - класи з виготовлення зернівок та крапанок. Найменші відвідувачі полюбляють готувати великодні листівки, щоб порадувати близьких на свято. В цьому році бібліотекарі разом з дітьми освоїли одну з найцікавіших сучасних технік оздоблення великодніх яєць - декупаж. Вироби дітей прикрасили святкову експозицію "Дзвонять дзвони величаво".
Читай! Грай! Відпочивай!
Під час весняних канікул найпопулярніша подія в бібліотеці - Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який пройшов в цьому році під гаслом "Читай! Грай! Відпочивай!". Користувачів бібліотеки чекали виставки книжкових новинок, літературні забави, вікторини, віртуальні і реальні мандрівки, релакс - читання, майстер - класи. У фойє бібліотеки була організована виставка - вернісаж "З життя нашої бібліотеки", яка запрошувала дітей у віртуальну подорож по бібліотеці.
У День дитячих журналів бібліотекарі відвідали школярів з рекламою популярних сучасних журналів" З ними завжди цікаво!": "Джміль", "Жирафа Рафа", "Жасмін", "Маленька фея", "Пізнайко", "Барвінок", "Малятко", "Велика дитяча газета", "Веселі уроки", "Весела перерва". Другокласникам СШ№5 презентували журнал "Пізнайко". Головний герой видання - кмітливий, веселий та непосидючий борсучок Пізнайко та його друзі: білочка Проня, хом'як Ласунчик, які запрошують своїх читачів до захопливих пригод і безлічі несподіванок.
В читальному залі бібліотеки була відкрита ювілейна журнально - ілюстративна виставка "У світі Українського дитинства", присвячена 90-річчю відомого дитячого журналу "Барвінок". Біля виставки діяла фотозона "Фото з улюбленим журналом". Найактивніші читачі цього дня прийняли участь у інтерактивній грі "Як народжується журнал". Діти виступали у ролі журналістів, редакторів, художників, друкарів, одночасно знайомилися з професіями, пов'язаними з видавництвом журналів.
Спільно з керівником гуртка ОМЦПО-МАН "Народна творчість" Назаровою Т. М. в рамках Тижня читання бібліотекарі провели День творчості "Книга дарує натхнення". Гуртківці прослухали розповідь бібліотекарів про те, як книга надихає на творчість поетів, письменників і просто звичайних людей. Діти також познайомилися з книжковою виставкою "Читай як я, читай зі мною, читай краще мене!". На виставці представлена найпопулярніша література сучасних українських та зарубіжних авторів. Потім в зоні емоцій біля книжкової виставки "Весняні замальовки" кожна дитина вибрала на свій смак заготовку - розмальовку з весняним сюжетом і взяла участь у конкурсі малюнків "Розмалюємо весну", додаючи фарб запізнілій цього року весні. Музичний супровід додавав натхнення.
Тиждень читання закінчився, але подорожі у світі книги тривають. Приєднуйтеся!