четвер, 14 грудня 2017 р.

                       Калита, Калита, 
                із чого ж ти вилита?

   Є у нашого народу чудова традиція – святкувати вечорниці. Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі – його пісні, мову, історію, звичаї.
 Пора вечорниць – це довгі вечори глибокої осені та зими.13 грудня одне з великих та улюблених свят — день св. Андрія Первозванного або, як у народі на­зивають, свято Калити.  Вечір напередодні молодь святкувала, як «андріївські вечорниці». 
За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12 грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а ще - гадали.
  На таку українську хату з рушниками, національним посудом, стравами перетворилася шкільна аудиторія ЗОШ№8 на час свята "Сонцесяйна калита". А створила її керівник гуртка  ОМЦЮТМАН "З умінням і творчістю" Ягодзинська Ірина Олексіївна разом з гуртківцями. Присутня на святі біблотекар Голубченко Надія Петрівна  розповіла  про цікаві вечорницькі забави, що пов'язані з святом Калити. Особливу увагу дітей привернула розповідь про український чобіт, його символічне значення в народних обрядах, чому дівчата кидали черевик через паркан, чому саме в чоботі діти знаходили різдвяні подарунки? Згадали народні казки, прикмети та повір'я. 
Як і на справжніх вечорницях діти співали, танцювали, грали в народні ігри: "Один за одного", "Пан Калитовський та пан Коцюбинський", "Перенеси бублик","Перекинь чобіток"та інші. 

А на завершення майстер-клас від господині свята Ірини Олексіївни "Зліпи вареник". Діти вчилися ліпити вареники. Потім всі разом з насолодою їх куштували.















четвер, 7 грудня 2017 р.

                      Ігри патріотів


   Зимового дня на екскурсію до нашої книгарні завітали першокласники ЗОШ 5. Діти  познайомилися з відділами бібліотеки, переглянули книжкові виставки, відповіли на запитання літературної вікторини
 В читальному залі  дітей чекала розважально - інформаційна гра- змагання "Ігри патріотів", з нагоди Дня збройних сил України. Бібліотекарь розповіла про бойові подвигами українських військовослужбовців, про шлях армії у воєнні роки та в мирні часизауважила на тому, що молоде покоління повинно знати історію нашої держави, а також завжди  шанувати память про тих, хто віддав своє життя за свободу й незалежність України..
  А потім всі разом , і хлопчики і дівчатка, прийняли участь у різноманітних конкурсах:"Хитрі джури", "Веселий гудзик", "Впізнай мене", які перевіряли всіх на силу, спритність, кмітливість і майстерність. Дівчатка привітали майбутніх воїнів-захисників поетичними рядкамизвернулися до хлопців - майбутніх воїнів з закликом любити та шанувати свою батьківщину, бути її вірними патріотамиНаголосили на тому, що потрібно гідно нести високе звання захисника України, дорожити честю і бойовою славою Збройних сил, тому що на наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Нехай славетні бойові подвиги наших дідів та прадідів, щира любов до рідної землі надихають усіх військовослужбовців на нові звершення у благородній справі служіння власному народові.






















вівторок, 21 листопада 2017 р.





   20 листопада - Всесвітній день дитини. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
 Саме в цей день в 1959-му році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята "Декларація прав дитини". Потім, в 1989-му році також 20-го листопада прийняли "Конвенцію прав дитини". Конвенція ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.
Діти - дзеркало будь - якої держави, її майбутнє. У світі - понад 2 мільярди дітей, 8 мільйонів з яких - це маленькі українці.
Напередодні Всесвітнього дня дитини  до бібліотеки завітали учні 4-го класу на правову годину "Права дітей в країнах світу". Діти переглянули відео-презентацію "Права дітей в країнах світу. Діти в Японії", отримали юридичні поради, та згадали про основні права та обов'язки прийнявши участь у мульт-вікторині "Казкові порушення". 
Майстер - клас "Японська іграшка", як символ дитинства, дружби, єднання став заключним акордом заходу.

















четвер, 16 листопада 2017 р.

 Чарівна японська лялька власноруч

   Інтерес до країни вранішнього сонця в усьому світі величезний. Вона здається дуже загадковою і дивовижною. В цій країні гармонійно поєднуються науково - технічні досягнення, стрімкий ритм життя та милування природою з естетичним сприйняттям дійсності.
  В рамках оголошеного року Японії в Україні бібліотека продовжує знайомити своїх користувачів з цією унікальною острівною державою.
  Вихованці гуртків ОМЦПО- МАН "Народна творчість" та "Гончарство" разом з керівниками Назаровою Т. М. і ГайдуковськоюТ.М., завітали до бібліотеки на майстер - клас "Закладка в техніці анесама".
  На початку бібліотекарі познайомили присутніх з національними традиціями Японії; про своєрідну систему виховання дітей в сім'ях та школі, про умови життя, надзвичайну японську працелюбність. Цікавою була розповідь про про хризантему, адже саме ця квітка є національним символом і гербом Японії. Також діти послухали японську музику, переглянули відеофільм " Дивовижна Японія".
  В національній культурі Японії папір займає почесне місце, представляючи одну з найбільш самобутніх галузей. Широку популярність за межами Японії, в тому числі й у нашій країні, отримала техніка складання різних фігур із паперу - оригамі. З кінця XVIII ст. стала дуже популярною паперова лялька, що отримала назву "анесама", Виготовляється анесама настільки нескладно, що багато японських дівчаток з дитинства захоплюються складанням цих фігурок. Анесама є рідною "прабабусею" всіх паперових ляльок у світі. Різновидом анесами є лялька "шиорі -нінгьо" - дівчинка закладка, саме цю ляльку бібліотекарі запропонували присутнім виготовити власноруч, бо сучасні японські діти прикрашають такими ляльками своє шкільне приладдя.
Майстер - клас супроводжувався розповіддю про особливості японської національної іграшки, її значення у сучасному житті Японців.
Окрасою заходу були вироби дітей в техніці оригамі, які вони виготовили під час занять у гуртках. Готові вироби дітей були розміщенні на панно, яке заздалегідь виготовили керівники гуртків і зайняли почесне місце на постійно діючій книжковій виставці "Дивовижна Японія".