Інтерес до країни вранішнього сонця в усьому світі величезний. Вона здається дуже загадковою і дивовижною. В цій країні гармонійно поєднуються науково - технічні досягнення, стрімкий ритм життя та милування природою з естетичним сприйняттям дійсності.
В рамках оголошеного року Японії в Україні бібліотека продовжує знайомити своїх користувачів з цією унікальною острівною державою.
Вихованці гуртків ОМЦПО- МАН "Народна творчість" та "Гончарство" разом з керівниками Назаровою Т. М. і ГайдуковськоюТ.М., завітали до бібліотеки на майстер - клас "Закладка в техніці анесама".
На початку бібліотекарі познайомили присутніх з національними традиціями Японії; про своєрідну систему виховання дітей в сім'ях та школі, про умови життя, надзвичайну японську працелюбність. Цікавою була розповідь про про хризантему, адже саме ця квітка є національним символом і гербом Японії. Також діти послухали японську музику, переглянули відеофільм " Дивовижна Японія".
В національній культурі Японії папір займає почесне місце, представляючи одну з найбільш самобутніх галузей. Широку популярність за межами Японії, в тому числі й у нашій країні, отримала техніка складання різних фігур із паперу - оригамі. З кінця XVIII ст. стала дуже популярною паперова лялька, що отримала назву "анесама", Виготовляється анесама настільки нескладно, що багато японських дівчаток з дитинства захоплюються складанням цих фігурок. Анесама є рідною "прабабусею" всіх паперових ляльок у світі. Різновидом анесами є лялька "шиорі -нінгьо" - дівчинка закладка, саме цю ляльку бібліотекарі запропонували присутнім виготовити власноруч, бо сучасні японські діти прикрашають такими ляльками своє шкільне приладдя.
Майстер - клас супроводжувався розповіддю про особливості японської національної іграшки, її значення у сучасному житті Японців.
Окрасою заходу були вироби дітей в техніці оригамі, які вони виготовили під час занять у гуртках. Готові вироби дітей були розміщенні на панно, яке заздалегідь виготовили керівники гуртків і зайняли почесне місце на постійно діючій книжковій виставці "Дивовижна Японія".
Немає коментарів:
Дописати коментар