четвер, 24 квітня 2014 р.

  Права та обов'язки в житті дітей

    Кожна дитина - немов маленьке деревце. І як садівник плекає кожну квітку й рослинку, так і держава піклується про своїх дітей, щоб вони росли дужими та розумними громадянами, гідними імені Людини, здатними цінувати життя, інших людей і природу, свою планету Земля, частиною якої ми є. Чимало прав надала Україна своїм дітям, щоб українська дитина виховувалась на правах і свободах, наданих світовою людністю дитині.
    З 22 по 26 квітня в нашому місті проводиться Тиждень правових знань "Права та обов'язки в житті дітей". Під час тижня в бібліотеці - філії діяла книжкова виставка - абетка "Кожна дитина має право...". 
   В один із днів Тижня працівники бібліотеки завітали до школи №5 з правовим флешмобом "Я і мої права". Першокласники змагалися в розгадуванні  вікторини "Правовий букварик". На прикладах з українських народних казок: "Івасик - Телесик", "Котик і півник", "Котигорошок", де  мова йшла про порушення прав казкових героїв діти вивчали свої права та обов'язки. Естафету перейняли третьокласники, які легко відгадували права дітей в графічних малюнках. Старшокласникам запропонували бліц - опитування "Твоє ім'я". Діти розповідали, що означають їх імена і якою статтею закону захищається право на ім'я людини. 
   Бібліотекарі ще раз нагадали дітям, що знання прав та виконання обов'язків є запорукою гармонійного розвитку особистості. 


























четвер, 17 квітня 2014 р.

                Писанки розквітають,
                     зернівки дивують

                              

    Великдень найсвітліше, найбільш шановане в народі свято. Якраз на цей час припадав поворот сонця на літо, а це означало пробудження всього живого, воскресіння природи. Свято Великодня, або Пасхи багате прекрасними обрядами і народними звичаями. Прикрашали світлицю рушниками, готували святковий одяг, випікали Паску та смачні макові коржі. А коли все зроблено, час для писанки.
  Писанка - душа народу, яка розквітає щоразу навесні на Великий день дивними веснянковими барвами. З давніх давен яйце є символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Писанки розписували ще наші пращури, вони відображали в них свої погляди, вірування. Вважалось, що писанки мають магічну силу, і тому дарували їх одне одному на свята. Це вірування збереглося і до наших днів. 
  Як створити святкову атмосферу у своїй оселі, навчитись виготовляти Великодні сувеніри, зібрати святковий кошик можна було завітавши на "Великодню галявину", яка відкрилася в нашій бібліотеці - філії напередодні свята. За зразками всі бажаючі виготовляли Великодні витинанки з кольорового паперу "Яєчки - витинанки -це прекрасні подарунки". Таку витинанку можна поставити на стіл, підвісити на віконце, прикрасити вітальну листівку. 
Діти, що зібралися на народознавчу годину "Писанки розквітають, зернівки дивують" познайомилися з різноманітними способами прикрашання яєць: крапанками, мотанками, дряпанками, наліпками. Власноруч створили зернівку, прийнявши участь у майстер - класі "Писаночки наші"













































вівторок, 8 квітня 2014 р.

       Свято тих, хто любить книгу


 "Під парусом книги - до нових відкриттів" - під таким гаслом пройшов Тиждень дитячого читання в нашій бібліотеці - філії. "Хто з нас не любить книжок? Книги - володарі часу, справжні маги. Скільки дивовижних таємниць відкривається перед нами завдяки книгам!", - з цими словами звернулися бібліотекарі до своїх маленьких читачів розпочинаючи тижневу подорож по сторінках улюблених книжок.



 Перший день Тижня присвятили Тарасові Григоровичу Шевченку - ювіляру року.
  Дітей запросили на 


  літературно - мистецьку годину "Шевченко -художник".

 Поетичних творів Шевченка до нас дійшло понад 240, а мистецьких майже 1200. Сама ця кількість свідчить про його глибоку закоханість у малярство. Не випадково його твори виставляли на академічних виставках, а за видатні успіхи у гравюрі Шевченкові було присвоєно звання академіка.



Діти переглянули слайди з картинами із серії "Мальовнича Україна", познайомилися з галереєю автопортретів Шевченка, здійснили віртуальну мандрівку "Пам'ятники Тарасу Шевченку в країнах світу". 


Наступного дня відбулося засідання клубу "Домовичок". Практичним заняттям було виготовлення ювілейної закладки "Шевченку - 200". Ще раз пригадали улюблені вірші Шевченка.








Третій день став самим веселим. Адже це був день українського гумору "Веселий ярмарок". Протягом дня звучали гуморески Остапа Вишні, Павла Глазового, Грицька Бойка, співмовки Степана Руданського, анекдоти, народні жарти.
Дітям дуже сподобалися кумедні шкільні історії з журналів "Веселі уроки" та "Весела перерва". 

 Хіт - парад улюблених журналів очікував користувачів
 бібліотеки в день періодики "Ти не спи і не зівай - журнал швидше прочитай!". Діти  подорожували сторінками улюблених журналів, а також ознайомилися з журналами, які вперше в цьому році з'явилися в бібліотеці: "ЧІЗ",  "Жасмин", "Зоодруг".














Завершальний день Тижня присвятили Гансу  Крістіану Андерсену, в день народження якого у всьому світі шанують дитячу книгу. Користувачів бібліотеки запросили у віртуальну літературну подорож "Король казки".