пʼятниця, 24 травня 2024 р.

            Літня альтанка

Працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 Охтирської міської ради провели дитяче дозвілля в Охтирській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Б. Д. Антоненка–Давидовича «Бібліотека без стін – простір цікавого дозвілля: веселися, грай і книжки читай».

Першокласників бібліотекарі запросили в пізнавальну подорож дитячими журналами "Що приніс нам листоноша?" Малята прийняли участь у літературній грі "Веселий потяг", складали бібліо - пазли, відповідали на жартівливі запитання вікторини "Хто я?".

Діти з задоволенням виготовили кольорові закладки - пам'ятки з книжчиними порадами.

Під час зустрічі з учнями 3-Б та 4-Б класів говорили про основні правила безпечного перебування на вулиці, про обережність щодо предметів, які можуть пошкодити здоров'ю, як правильно оцінити ситуацію і куди звернутись за допомогою.

А ще згадали улюбленця дітвори пса Патрона, який допомагає саперам знаходити вибухонебезпечні предмети і став талісманом чернігівських рятувальників. Всім сподобалась гра "Рятівники", діти рятували слоника й собачку, що потрапили в біду.

Під час майстер-класу виготовили закладки - пам'ятки з номером телефона рятувальної служби.





















неділя, 19 травня 2024 р.

       Пам'яті безвинно звинувачених

Щороку, у третю неділю травня, Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Це данина пам’яті тим, хто загинув або постраждав унаслідок політичних репресій та масового терору комуністичного режиму в Україні.

З метою вшанування пам’яті українських поетів, письменників - жертв політичних репресій, Охтирська публічна бібліотека-філія√2 пропонує книги з фонду бібліотеки:
Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".
Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР — публіцистична книга про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента Василя Стуса.
У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, свідчення очевидців, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Крім власне архівних матеріалів, книжка містить статті укладача та дисидента Василя Овсієнка та інтерв'ю з останнім співкамерником поета, російським політв'язнем Леонідом Бородіним;
Юрій Лавриненко "Розстріляне відродження". Таємниця «літературного злочину», за який ліквідовано українських радянських письменників 30-х років, тривожила багатьох. Офіційне пояснення – «терористи» - від самого початку сприймалося. Як крик злодія: «Ловіть злодія!». Реабілітація 50-х років і видання їхніх «вибраних творів» не пояснювали нічого, а ще більше вуалювали таємницю. Аж ось у Парижі 1959 року виходить антологія творів і розстріляних, і «перевихованих», і пропалих безвісти. З неї видно їхню головну вину перед сталінським режимом: вони прагнули зберегти письменницьку честь і національну гідність.











субота, 18 травня 2024 р.

                  Ніколи не забути

18 травня – День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу.

До уваги користувачів в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 підготовлена інформаційна виставка з використанням копій історичних фотографій "Історія одного народу".
З 18 по 20 травня 1944 року, радянська влада виселила усіх кримських татар з рідного Криму.
За офіційними даними близько 200 тисяч людей у товарних вагонах вивезли у віддалені райони Радянського Союзу. Майже половина померли дорогою або у перші роки після депортації.
Депортація кримських татар – один з найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, здійснених під час Другої світової війни.









пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Українська вишиванка

До Дня вишиванки в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 створена виставка-галерея "Українська вишиванка. Подорож у часі".

Історія вишиванки сягає глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна і ниток, перетворюючи своє вбрання на витвір мистецтва.
Не дивно, що українська вишиванка завжди приваблювала своїм вишуканим різнобарв’ям відомих митців, які часто прагнули відтворити у своїх роботах красу нашого народу.
На виставці зібрані портрети українок різних епох, зображених на картинах відомих художників: Василя Тропініна(1776-1857); Тараса Шевченка (1814-1861); Іллі Репіна(1844-1930); Харитона Платонова(1842-1907); Миколи Івасюка(1865-1937).
Поруч з відомими портретами розміщені яскраві сучасні фото юних українок у національному вбранні, як символ єднання епох.
Іллі Рєпіну належать фрази : «Тільки українки та парижанки вміють одягатися зі смаком». І ще про українок: «А які на них дукати, намиста!! Головні пов’язки, квіти!! А які обличчя!! А яка мова!! Просто чарівність, чарівність, чарівність!!!»
Вітаємо з щирим і красивим святом – Днем Вишиванки!

















середа, 15 травня 2024 р.

             Разом веселіше

 До Міжнародного дня сім'ї, який щорічно відзначається 15 травня в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 відбулася зустріч-гостина "Разом веселіше".

Родина, дім, домашнє вогнище – найголовніше в житті кожної людини.
На зустріч зібралися справжні друзі бібліотеки, члени клубу "Good Mood", що вже багато років діє при нашій книгозбірні.
Діти разом з мамами розповідали про свої сім'ї, родинні звичаї й традиції, ділилися цікавими сімейними історіями, згадували про улюблені книжки прочитані разом.
А бібліотекарі підготували для них огляд цікавих "сімейних" літературних новинок.