пʼятниця, 31 березня 2023 р.

#Книги на всі 100
#Тиждень дитячого читання

 Книга – найкращий вчитель, друг та компаньйон. У ній зберігаються таємниці Всесвіту, загадки людини та відповіді на будь-які питання.

Для юних читачів наша бібліотека пропонує твори як вітчизняної, так і зарубіжної літератури, класичні та сучасні книги, видання з психології та саморозвитку, казки для дітей. Кожен знайде тут саме те, що подарує безліч приємних моментів.
Що цікаво знати дівчинці-підлітку? Як стати впевненою в собі, завжди бути у доброму гуморі, як обирати друзів, без проблем спілкуватися з батьками?
Чим займатися у вільний час і як його спланувати? Як з користю та радістю провести відпочинок? Які розваги обрати з друзями чи якщо ти сама? Зрозуміти як відновити фізичні та душевні сили.
Відповіді на ці та багато інших питань щодо дозвілля дівчатка знайдуть у книжці "Дівчаче дозвілля на всі 100%. А також багато ідей для самореалізації, творчого прояву особистості. Тож відпочивайте... але з користю для себе!
А що цікаво знати хлопцю - підлітку? Як стати впевненим у собі, завжди бути у доброму гуморі, як без проблем спілкуватися з батьками? Що потрібно робити, аби розвинути мускулатуру, чим зайнятися у вільний час, як зрозуміти дівчат, як стати своїм у будь-якій компаніїї та водночас залишатися самим собою? На ці й багато інших питань, пов`язаних із формуванням особистості, дає відповідь книга "Хлопець на всі 100%"



четвер, 30 березня 2023 р.

                #   Тиждень дитячого читання

        #Класики дитячої літератури

"Дитинство без книжок – і не дитинство зовсім. Це ніби від тебе зачинили чарівне місце, куди можеш прийти і знайти неймовірну радість", Астрід Ліндгрен
У 1978 році, коли Астрід Ліндгрен вручали Премію миру німецької книготоргівлі, вона виступила з промовою «Ні – насильству!». Ця промова спричинила справжній переворот у всій педагогічній системі Європи, а вже за рік на розгляд ООН був висунутий проєкт Конвенції про права дитини. Проте значно більший переворот у світі спричинили саме її тексти, у яких немає навіть натяку на насильство. У казках Астрід Ліндґрен немає ні помсти, ні покарань.
Астрід Ліндґрен вміло скеровує малечу, розповідаючи, як розвивати у собі корисні навички.
До уваги відвідувачів бібліотеки ми відібрали п’ять книжок, які стануть у пригоді на всі випадки життя." Діти з бешкетеої вулиці", "Лотта з бешкетеної вулиці", "Медікен".
Серед яскравих персонажів Астрід Ліндгрен є чимало жвавих, наділених неприборканою фантазією і жагою до пригод пустотливих дітлахів, і з-поміж них найсильніше западе в серце Лотта – та, що з Бешкетної вулиці. Вона не має друга, що живе на даху, не носить на руках коняку і не водиться з розбійниками. Загалом це абсолютно звичайна дівчинка, яка зачаровує своєю безпосередністю. Маленька бешкетлива Лотта ділиться улюбленими млинцями з братиком і сестричкою, а Мадікен, який присвячено три книжки, завжди готова пожертвувати собою і своїми розвагами заради мрії свого друга або ж сусідки.
Герої Астрід Ліндгрен часто опиняються у скруті, але ніколи не забувають підтримувати одне одного.
Завжди чути дитину, бачити світ з позиції дитини, бути на боці дитини – це три невеличкі правила, яким свідомо чи несвідомо слідувала Астрід Ліндґрен. Три невеличкі секрети, які зробили її казки такими важливими та знаковими не лише для мільйонів читачів в усьому світі, а й для усієї дитячої літератури.



середа, 29 березня 2023 р.

                Книги - ювіляри

Видатний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері був відважним льотчиком. Одного разу на своєму маленькому поштовому літаку він навіть перелетів Атлантичний океан. Це був світовий рекорд. Якось письменник зазнав аварії над Лівійською пустелею. Доки він десять днів ремонтував свій літак, до нього навідувався маленький пустельний лис. Вони заприятелювали. Згодом після тієї пригоди Екзюпері написав свій найгеніальніший твір — казку «Маленький принц»...



В цьому році виповнюється 80 років, з першого друку казкової повісті.
Пропонуємо згадати найкращі цитати з "Маленького принцу", які потрібно пам'ятати завжди.
Про дружбу:
У людей вже не вистачає часу, щоб що-небудь дізнаватися. Вони купують речі готовими у магазинах. Але ж немає таких торгівців, що продавали б приятелів, і тому люди більше не мають друзів.
Мій друг ніколи мені нічого не пояснював. Може, він думав, що я такий же, як він.
Дружбу я дізнаюся з відсутності розчарувань, справжню любов - по неможливості бути ображеним.
Старих друзів швидко не створиш.
Дружба - це, перш за все, примирення і велике духовне спілкування всупереч нікчемним дрібницям.
Якщо людина зрадила когось через тебе, не варто пов'язувати з нею життя, рано чи пізно вона зрадить тебе через когось.
Про вічне:
Себе засуджувати куди важче, ніж інших.
Серед людей також самотньо.
Якщо йти постійно прямо, далеко не дійдеш.
Ми навчилися літати в атмосфері, як птахи, купатися у воді, як риби, зараз нам залишилося навчитися лише жити, як люди.
Хоча для життя людини немає вартості, ми постійно робимо так, як-ніби є щось ще найбільш важливе.
У нашому світі все живе тяжіє до собі подібного, навіть квіти, хилячи під вітром, змішуються з іншими квітами, лебедю знайомі всі лебеді - і тільки люди замикаються на самоті.
Єдина справжня розкіш - це розкіш людського спілкування.
Щастя призводить не пошук щастя. Якщо шукати його, сядеш і будеш сидіти, не знаючи, в яку сторону податися. Але ось ти трудишся не покладаючи рук, ти твориш, і в нагороду тебе роблять щасливим.
Чим я більше пізнаю людей, тим мені більше подобаються собаки.
Серед людей також самотньо.
Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі. Ти - це твої дії, і немає іншого тебе.
В місті - не до людини. Людей немає - є функції: поштар, продавець, сусід, який заважає... Людиною дорожиш лише в пустелі.






середа, 22 березня 2023 р.

   

З народних традицій

За давнім народним повір'ям весну приносили на своїх крилах птахи. Саме тому 22 березня існувала традиція виготовляти з дерева чи паперу пташок, з якими дітки ходили за село і закликали весну. В народі казали: "На Сорок Святих сорока - іменинниця".

Добрі господині цього дня печуть сорок булочок у формі пташок із дзьобиками та крильцями, гребінчиками та хвостиками, а часом "садять" їх на бублик, наче на гніздечко. Очі роблять з калинових ягід або родзинок. Називали їх "жайворонки", "сороки", "буслики", "птички", "пташки".
В народі кажуть:
Якщо в цей день тепло, то стільки днів утримається гожа днина, а холодно - бути сорока морозам,
На Сорок Святих погода, то на гречку урода.
Сьогодні на майданчику творчості в бібліотеці, за народними традиціями, виготовили пташок.
Наші пташечки з солоного тіста "полинули" закликати весну.
"В небі жайворонки в'ються,
Заливаються - сміються,
Грають, дзвонять цілий день,
І щебечуть, і співають,
І з весною світ вітають."



пʼятниця, 10 березня 2023 р.

                  День Державного гімну України

  Твір композитора Михайла Вербицького та поета Павла Чубинського “Ще не вмерла України…” став державним символом нашої країни. 10 березня - дата відзначення Дня Державного гімну України обрана відповідно до події, коли вперше прозвучав цей твір на концерті, присвяченому Дню памяті Тараса Шевченка. Концерт відбувався у Пшемислі (Польща), а композиція на тому концерті звучала, як заключна.

Діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, захисники співають державний гімн на передовій.
Це важливий День для українців, оскільки він символізує єдність, силу та стійкість країни.
Саме так сьогодні звучить душа українського народу, що бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації.









                                                    ВЕСНА

На абонемент нашої книгозбірні весна завітала у вигляді книжкової виставки «Весна". На виставці зібрані книги про прихід весни, звичаї та традиції українського народу, прислів’я, приказки та прикмети про весняні місяці.

Весна теплом огортає наші серця, додає віри в те, що український народ переборе всі труднощі і стане щасливим.



четвер, 9 березня 2023 р.

                        Шевченківські дні в бібліотеці

У перші березневі дні ми згадуємо великого сина нашого народу, патріота України - Тараса Григоровича Шевченка.
Чи не в кожному місті України є вулиця з його іменем і чи не в кожній оселі - його "Кобзар".
З нагоди відзначення Шевченківських днів в читальній залі бібліотеки розгорнута книжкова експозиція "Свята душа великих слів".
До уваги відвідувачів твори Т.Г. Шевченка з фонду нашої книгозбірні.
В центрі виставки раритетні видання, що вийшли друком 1963, 1966 років.
Окрасою експозиції є захалявна "Мала книжка - автографи поезій 1847-1850 рр." 1963 року видання.
Шевченкове слово завжди було ознакою нацiонального вiдродження, утвердження украïнськоï нацiï, ïï надiєю на кращi часи. Гортаючи сторінки творчості генія, ми усвідомлюємо, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець, його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість.
Запрошуємо ознайомитися з експозицією, яка діятиме в бібліотеці до 15 березня.









середа, 1 березня 2023 р.

                                              День ювіляра

Наталя Забіла - улюблена українська письмениця усіх малюків України. Її цікаві вірши, казки, оповідання знають всі діти.
Народилася Наталя Львівна 5 березня 1903 році у Санкт-Петербурзі у дворянській родині з глибокими українськими коренями. В ії родині любили мистецтво – живопис, музику, літературу. Мати часто читала дітям вірші, які знала напам'ять. Тому Наталя змалку цікавилася літературою.
У 1917 році майбутня письменниця разом із сім'єю переїхала в Україну, до селища Люботина, що на Харківщині. Тут пані Наталя працювала вчителькою.
У 1924 році, коли Наталя Забіла ще вчилася в Харківському інституті народної освіти, вона надрукувала свої перші вірші. Потім все частіше її вірші стали з'являтися на сторінках багатьох українських газет та журналів. А згодом вийшли друком і перші її книжки.
Майже всі книги (понад 200 книг накладом більше 5 мільйонів примірників) письменниці написані для юних читачів, але і старше покоління із задоволенням читає-перечитує її чудові твори.
Наталя Забіла стала першою лауреаткою літературної премії імені Лесі Українки.