вівторок, 16 квітня 2019 р.

             Цей незбагненний Китай

Суботнього дня на бібліотечний вікенд «Цей незбагненний Китай» у нашу бібліотеку завітали гуртківці ОМЦ… (керівники Назарова Т.М. та Гайдуковська Т.М.)
 На вході в читальний зал висів китайський атрибут «музика вітру». Вважається, що він здатен нести позитивну енергетику. Кожен, хто заходив (а заходити за правилами потрібно було по старшинству), наче занурювався в атмосферу магічності та загадковості цієї країни. Оточуючі предмети насолоджували зір, а ніжна музика бамбукової флейти доповнювала відчуття непередбачуваності, додавала незвичності і ніжності, спонукала до релаксації, надихала на пізнання нового і цікавого.
Окрасою приміщення були: гірлянди китайських ліхтариків, виготовлених руками дітей, китайський посуд, картина – портрет в автентичному стилі, одяг та головні убори, квітуче дерево з химерними вигинами гілок та ніжним рожевим цвітом. Ведучі заходу були одягнені в національні костюми з майстерно виконаною неперевершеною вишивкою, притаманною культурі Піднебесної.
Бібліотекарі запросили присутніх в  подорож до однієї з найдавніших країн світу, яка розташована в Центральній і Східній Азії та посідає за величиною третє місце на нашій планеті – до Китаю.
Книжковка виставка «Цей незбагнений Китай» містила інформаційні матеріали  про історію, культуру, традиції, про рослинний і тваринний світ, про великі китайські винаходи, китайські казки, календар. Виставку прикрашала загадкова велика панда. Зображення цієї тварини є емблемою  Всесвітнього фонду охорони дикої природи та є одним із символів піднебесної країни, символом миру і дружби у Китаї. Панда, яку часто називають «бамбуковим» ведмедем, є національним надбанням Китаю. Вона має чорно – біле забарвлення хутра, як  кольори інь-янь. Цим тваринкам присвоєно статус національного скарбу. Як найсимпатичніші та найпривабливіші із диких рідкісних видів тварин  панди занесені  в книгу рекордів Гінесса. Не дивно, що іграшкова панда дуже сподобалася дітям та викликала розчулення. Всім хотілося взяти її на руки.
Особливою частиною вікенду була китайська чайна церемонія Гунфу Ча. Під час   майстер – класу «Сьогодні про чай» присутні доторкнулися до таїнств чайної церемонії, дізналися про роль чаю в китайській культурі, який супроводжує і дружню бесіду і ділові переговори. На імпровізованому столику всім присутнім було продемонстровано весь процес  заварювання чаю з використанням необхідних інгредієнтів і посуду. А потім розпочалася сама церемонія приємного чаювання. Основна роль належала, звичайно ж, чаю. Були і смаколики,  серед яких печиво «інь-янь». В знак вдячності за смачний чай по китайській традиції діти зігнутими вказівними і середніми пальцями постукали тричі по столу…









  















Немає коментарів:

Дописати коментар