понеділок, 25 лютого 2019 р.


"Діти єднають Україну"

     Читач нашої бібліотеки - філії Безрядін Єгор учень 7-А класу ЗОШ№5 взяв участь у Всеукраїнському конкурсі есе "Діти єднають Україну" у віковій категорії 10-11 років і отримав перемогу в обласному турі Конкурсу. 
     Вітаємо Єгора з перемогою і бажаємо подальших успіхів!







субота, 23 лютого 2019 р.




До мови серцем пригорнусь


Для кожного народу мова – його найцінніший скарб. Без мови не може існувати жоден народ, його культура. Вона єдина, як і мати. Ми – українці – горді, що наша українська мова така багата й милозвучна. У словнику нашої мови налічується більше 200 тисяч слів, а на конкурсі краси мов, який проходив у Парижі, українська мова зайняла третє місце у світі за милозвучністю.  
В рамках Міжнародного десятиріччя української мови та з нагоди Всесвітнього Дня рідної мови в бібліотеці - філії для дітей був проведений день рідної мови «До мови серцем пригорнусь».
 Учні 2–х класів стали учасниками мовознавчої мандрівки "Шануймо мову серцем і вустами". Бібліотекарі розповідали дітям про історію української мови:  як люди починали спілкуватися жестами, малюнками на камені чи дереві, знаками; пробували записувати слова стародавніми символами, а потім складати їх у речення. Всім сподобалось  розгадували акровірші. А потім були  мовні ігри: "Добери риму", "Склади речення", "Підказки з української", в яких діти змогли показати свою ерудицію; простими виявились для школярів  вікторини "Простіше простого","Спробуй казку відгадати…" ; 
Користувачі старшого віку взяли участь в анкетуванні «Як ми знаємо рідну мову». Цікавою і пізнавальною була відеопрезентація «Чарівний світ української пісні» і бесіда «Сленг – «як частина мови». 
В читальному залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка «Милозвучна українська», яка запрошувала до участі у мовознавчому турнірі «Скажи на рідній мові».























середа, 20 лютого 2019 р.

                          Героїчні професії

    Відомо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я професія рятівника входить до десяти найнебезпечніших видів людської діяльності. Професію рятівника можна назвати дійсно героїчною, адже обирають її люди мужні, сильні духом, морально і фізично загартовані. Тисячі врятованих із вогняного полону чи стихійного лиха людей - заслуга рятівників.
    Про це розповідали учням 2-х класів бібліотекарі на годині спілкування "Героїчні професії".  Гість заходу інспектор рятувальної служби міста познайомив присутніх  з буднями пожежної частини, з цікавістю діти слухали розповідь про правила поведінки з вогнем, причини виникнення пожеж, до чого вони приводять і як з ними боротися. Що варто робити, а що робити - не варто, щоб врятуватися від пожежі. Також діти дізналися для чого пожежникові захисне спорядження, одяг та пожежно - рятувальне обладнання і, звичайно, всі добре засвоїли номер телефону рятувальної служби.
    Усі залюбки сфотографувалися у товаристві рятівника.



                                











вівторок, 19 лютого 2019 р.


Нові книги

 У День дарування книг після перемоги в розіграші наша бібліотека – філія отримала від журналу «Однокласник» збірку оповідань сучасних авторів «Перше побачення» та  комплекти журналу «Однокласник» з книгою Марисі Нікітюк «Книга баванок або Історії чарівного Тойто». 










понеділок, 11 лютого 2019 р.

           Китайські ліхтарики

   Рік Китаю в нашій бібліотеці розпочався. Запрошуємо всіх бажаючих дітей та їх батьків на серію майстер - класів "Барвиста країна". 
  Перший майстер - клас - "Китайські ліхтарики".











пʼятниця, 8 лютого 2019 р.


            Ми можемо їм допомогти!

  Багато птахів, які прикрашають наші сади, гаї і ліси, взимку докорінно вони змінюються по відношенню до людини, стають довірливими, ближче тримаючись нашого житла, сподіваючись на теплий і поживний прихисток. На вулиці ми можемо зустріти сойку, зяблика і шишкаря, щиглика і звичайного повзика, не кажучи вже про синиць і горобців. 
  Наша бібліотека - філія щороку проводить зимову акцію "Нагодуй горобчика" , яка включає у себе екологічні години та бесіди про захист птахів взимку, конкурси малюнків, вікторини про птахів, майстер - класи по виготовленню годівничок. 
 Про  пташину долю взимку йшла ромова під час екологічної години"Ми можемо їм допомогти!" з учнями 2-В кл. ЗОШ№5. Цікавою була розповідь бібліотекаря про прилітну пташку снігура та легенда про те, чому він червоногрудий, про життя шишкаря, який всупереч холоднечі народжує своїх пташенят. Відгадуючи загадки "Осілі неосілі" діти впізнавали птахів, що відлітають у теплі краї і що залишаються зимувати.  Під час конкурсу "Шкідлива - нешкідлива" згадали чим можна годувати пташок і за кожну правильну відповідь сипали зернятка в імпровізовану годівничку. 
 А потім діти намалювали птахів і виготовили з малюнків плакат - нагадування "Ми можемо їм допомогти!"