Вдягни дитино рідну вишиванку
І українцем йди у білий світ.
Дивуйся світу в росянім серпанкуЙ люби цю землю вже з дитячих літ.
Споконвіку українці носили та свято шанували цей одяг -вишиту сорочку.
Наші пращури вірили, що вона не просто захищає власника від негоди, а й обороняє від ворожих сил - злих вітрів і упирів. І віра ця пішла від язичництва - релігії гармонії людини і природи, людини і Всесвіту. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла є провідником прихованої у людини магічної сили, водночас - це і оберіг. Тому при виготовленні сорочки наші прабабусі дотримувалися цілої системи магічних дійств, що починалися з виготовлення тканини. Про це йшла мова під час свята "Червоними і чорними нитками...", з учнями 4-б класу ЗОШ №5, в день коли на Україні шанували вишиту сорочку - вишиванку(новітня назва сорочки, прикрашеної орнаментовою вишивкою) святкового одягу, оберегу родоводу, пам'яті. До цього дня в бібліотеці була організована міні - світлиця з вишитими родинними реліквіями - рушниками та вишиванками різних років. Зразки українських вишиванок також можна було побачити на виставці ляльок - мотанок місцевої майстрині Мірошниченко Світлани Юріївни, що прикрашали світлицю.
Світлана Юріївна, що була присутня на святі, розповіла дітям про слобожанські візерунки на одязі ляльок - мотанок, які вона створює.
На імпровізованому параді дівчатка і хлопчики довели, що українська вишиванка - найгарніша. Потім діти разом створили свій особливий орнамент червоного кольору, який став символічним оберегом для бібліотеки і присутніх.
Немає коментарів:
Дописати коментар