вівторок, 21 листопада 2017 р.





   20 листопада - Всесвітній день дитини. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
 Саме в цей день в 1959-му році Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята "Декларація прав дитини". Потім, в 1989-му році також 20-го листопада прийняли "Конвенцію прав дитини". Конвенція ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.
Діти - дзеркало будь - якої держави, її майбутнє. У світі - понад 2 мільярди дітей, 8 мільйонів з яких - це маленькі українці.
Напередодні Всесвітнього дня дитини  до бібліотеки завітали учні 4-го класу на правову годину "Права дітей в країнах світу". Діти переглянули відео-презентацію "Права дітей в країнах світу. Діти в Японії", отримали юридичні поради, та згадали про основні права та обов'язки прийнявши участь у мульт-вікторині "Казкові порушення". 
Майстер - клас "Японська іграшка", як символ дитинства, дружби, єднання став заключним акордом заходу.

















четвер, 16 листопада 2017 р.

 Чарівна японська лялька власноруч

   Інтерес до країни вранішнього сонця в усьому світі величезний. Вона здається дуже загадковою і дивовижною. В цій країні гармонійно поєднуються науково - технічні досягнення, стрімкий ритм життя та милування природою з естетичним сприйняттям дійсності.
  В рамках оголошеного року Японії в Україні бібліотека продовжує знайомити своїх користувачів з цією унікальною острівною державою.
  Вихованці гуртків ОМЦПО- МАН "Народна творчість" та "Гончарство" разом з керівниками Назаровою Т. М. і ГайдуковськоюТ.М., завітали до бібліотеки на майстер - клас "Закладка в техніці анесама".
  На початку бібліотекарі познайомили присутніх з національними традиціями Японії; про своєрідну систему виховання дітей в сім'ях та школі, про умови життя, надзвичайну японську працелюбність. Цікавою була розповідь про про хризантему, адже саме ця квітка є національним символом і гербом Японії. Також діти послухали японську музику, переглянули відеофільм " Дивовижна Японія".
  В національній культурі Японії папір займає почесне місце, представляючи одну з найбільш самобутніх галузей. Широку популярність за межами Японії, в тому числі й у нашій країні, отримала техніка складання різних фігур із паперу - оригамі. З кінця XVIII ст. стала дуже популярною паперова лялька, що отримала назву "анесама", Виготовляється анесама настільки нескладно, що багато японських дівчаток з дитинства захоплюються складанням цих фігурок. Анесама є рідною "прабабусею" всіх паперових ляльок у світі. Різновидом анесами є лялька "шиорі -нінгьо" - дівчинка закладка, саме цю ляльку бібліотекарі запропонували присутнім виготовити власноруч, бо сучасні японські діти прикрашають такими ляльками своє шкільне приладдя.
Майстер - клас супроводжувався розповіддю про особливості японської національної іграшки, її значення у сучасному житті Японців.
Окрасою заходу були вироби дітей в техніці оригамі, які вони виготовили під час занять у гуртках. Готові вироби дітей були розміщенні на панно, яке заздалегідь виготовили керівники гуртків і зайняли почесне місце на постійно діючій книжковій виставці "Дивовижна Японія".














субота, 11 листопада 2017 р.

          Ми мову любимо свою

  Українська мова -  красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в нашій бібліотеці проводилися святкові заходи. Юні мовознавці, учні 4 - го класу прийняли участь у літературній естафеті "Знаки - чаклуни", де за допомогою словників визначали розділові знаки і давали відповіді на мовні загадки.  Переглянувши фільм "Нестор - Літописець", діти дізналися, що розвиток нашої мови – це частина історії розвитку всього суспільства. Цьогорічне святкування доповнив перегляд електронної презентації "Безцінний, вічний скарб", яка розкрила нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток. Також діти ознайомилися  з історією України, з найкращими літературними творами для дітей на українській мові, що зберігаються в бібліотеці, порадили один одному найулюбленіші з них. Відвідувачі бібліотеки переконалися, що наша мова живе, чарує мільйони людей своєю щирістю, зігріває любов'ю і теплом, оновлюється і збагачується.





середа, 1 листопада 2017 р.

        Осінні зустрічі в бібліотеці


    Ні для кого не буде секретом, що в кожної пори року є свої принади. Не є винятком і осінь.
   Це прекрасна пора з тихими дощами та бабиним літом, золотим листям і щедрими дарами саду й городу, прощальною піснею відлітаючих у вирій птахів і таємничою казкою опалого листя. Золота осінь - це час, коли сонце посилає своє останнє тепле проміння землі, а кожен листочок розповідає свою неповторну осінню історію. Чарівниця - осінь впевнено увійшовши у свої права, розвішує на гілках золоті дукати багряного листя.  "Остання, найчудовіша посмішка року" - таку назву мала осіння зустріч в бібліотеці, на яку завітали учні 2-го класу. Діти здійснили усну подорож книжковою виставкою "У садку, в полі, на городі", яка познайомила їх з щедрими дарунками золотої осені, розгадували ековікторину "Грибними стежками", а також познайомилися з білочкою Ксюшею, яка розповіла присутнім про свої осінні клопоти і запросила дітей до гри  "Роблю запаси на зиму"
  Друга осіння зустріч відбулася з учнями 4-го класу. Про чудове й неповторне життя природи восени, про її таємниці та загадки діти дізналися, побувавши на пізнавальній мандрівці "Гуляй і придивляйся". Учасники мандрівки прийняли участь в екологічній грі "В кожну пору ліс чарівний придивляйся, пізнавай", з якої дізналися про осінні прикмети, про те, як готуються до зими лісові мешканці, згадали прислів'я та приказки про осінь. 
   Яскраві фарби осені і настрій від зустрічі діти перенесли на листівки, що виготовили власноруч.