вівторок, 25 лютого 2025 р.

                                            Щоб пам'ятати...

24 лютого 2022 року українці прокинулись в іншій реальності: небо розривало ревіння російських винищувачів, на українські міста летіли російські ракети, підвали будинків, станції метро перетворились в укриття. В цій новій реальності більше не існувало поняття абсолютної безпеки.
Перші дні війни були дуже емоційними і страшними. Коли не знаєш, що робити, не встигаєш за новинами. А через ці новини не можеш нічого робити…
До роковин повномасштабного російського вторгнення в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 відкрилася виставка-презентація літературно-мистецького альманаху "Українська хвиля".
Тринадцятий випуск альманаху присвячений воїнам, захисникам і захисниця України.
Реальні історії війни, які відбувалися переважно на теренах Сумської області. Історії порятунку, приклади героїзму і віри, мужності та стійкості, як цивільних, так і військових.
До альманаху увійшли поезії і проза 21 автора, серед яких майстри слова з Охтирки: Тетяни Акименко; Валерії Бакуліної; Людмили Шевченко; Зої Бордун.
Зазначимо, що альманах виходить друком з 2007 року. А його назва “Українська хвиля”, за словами засновника і упорядника Петра Товстухи- відомого гумориста і поета, має своєрідний зміст, бо народився у Глухові, де немає моря: “Якщо у стоячу воду кинути камінець, то по колу розійдуться невеличкі, але ж хвилі. Хвилі бувають не тільки морські, а й електромагнітні, звукові, духовні…І саме духовна хвиля підіймає на своїх гребнях кращі традиції українства”.
Видання альманаху наша книгозбірня отримала в подарунок від Шевченко Людмили - бібліотекаря Охтирської публічної бібліотеки, яка дебютувала у збірці з своїми творами.
Дякуємо нашій колезі за подаровану книгу.
Такі видання по-особливому важливі у наш час, щоб не дозволити нікому переписати нашу історію, вплести те, чого не існувало.
Щоб відшукати світло в найтемнішу пору й не втратити віру в те, що обов’язково настане «після».
Щоб пам'ятати...

Немає коментарів:

Дописати коментар