пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

 

Свято Масниці

Масниця — традиційне слов'янське свято, яке здавна символізувало прощання з зимою та зазивання весни.

Хоча в цей період часто все ще буває досить холодно і морозно, проте ще в давнину наші предки говорили: "Тріщи, не тріщи, та вже минулися Водохрещі" та "Не до Різдва йде, а до Великодня". Також в народі Масницю часто називають Сиропусним тижднем, Сирною неділею, Колодієм, Бабським святом, Заговинами або Запустами.

Назва «Масниця» пов’язана з тим, що перед Великим постом з раціону харчування вже виключалися м’ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців та вареників: молоко, яйця, масло, сметану.
Як святкувати Масницю по-українськи можна дізнатись з видань про свята та традиції українського народу, які представлені на виставці "Смачної Масниці!" в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2.
Також в книжках користувачі знайдуть різноманітні рецепти приготування вареників, млинців та начинки для них.
Тож, запрошуємо усіх бажаючих відвідати книжкову виставку!




четвер, 27 лютого 2025 р.

Крим - це Україна

26 лютого в Україні вже п’ять років відзначають як День спротиву окупації Криму.
На вшанування сміливості кримських татар, українців та представників інших національностей, які чинять опір російським окупаційним силам. В читальному залі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 підготували добірку книг про історію та культуру корінних народів Криму "Крим -це Україна".
Ця добірка стане важливим джерелом для охочих поглибити знання про Крим.
Бібліотекарі Охтирської бібліотеки-філії√2 запросили учнів 6 класу ЗОШ√4 імені Остапа Вишні на годину спілкування
"Що ми знаємо про анексію Криму?".
Бібліотекарі зробили історичний екскурс подіями 11-річньої давнини, розповівши учням про мужність тисяч кримців, що відгукнулись на заклик Меджлісу кримськотатарського народу і 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг для підтримки територіальної цілісності України.
Також присутні пригадали поняття «окупація», «анексія».
Переглянули та обговорили відеопрезентацію "Історія Криму".
Українці щорічно вшановують мужність тисяч кримців, а також всіх, хто продовжує чинити опір окупантам на півострові.
Спротив триває!
Крим — це Україна!
Слава Україні!











середа, 26 лютого 2025 р.

                    Лесине слово звучатиме знову

25 лютого в Україні відзначали 154 -річницю з дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси.

Її твори надихають, додають сил та впевненості.
Ніжна, але сильна духом, пройнята вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот.
З нагоди дня народження видатної українки працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 завітали до учнів 3-Б класу ліцею √5 імені Р.К.Рапія з літературною візиткою "Лесине слово звучатиме знову".
Діти познайомились з творами Л.Українки "Біда навчить", "Вишеньки - черешеньки", "Лелія" та декламували ті твори, які вони вже вивчали.
Книжкова виставка "Леся Українка - дітям допомогла юним користувачам познайомитися із спадщиною геніальної дочки українського народу.






вівторок, 25 лютого 2025 р.

                                            Щоб пам'ятати...

24 лютого 2022 року українці прокинулись в іншій реальності: небо розривало ревіння російських винищувачів, на українські міста летіли російські ракети, підвали будинків, станції метро перетворились в укриття. В цій новій реальності більше не існувало поняття абсолютної безпеки.
Перші дні війни були дуже емоційними і страшними. Коли не знаєш, що робити, не встигаєш за новинами. А через ці новини не можеш нічого робити…
До роковин повномасштабного російського вторгнення в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 відкрилася виставка-презентація літературно-мистецького альманаху "Українська хвиля".
Тринадцятий випуск альманаху присвячений воїнам, захисникам і захисниця України.
Реальні історії війни, які відбувалися переважно на теренах Сумської області. Історії порятунку, приклади героїзму і віри, мужності та стійкості, як цивільних, так і військових.
До альманаху увійшли поезії і проза 21 автора, серед яких майстри слова з Охтирки: Тетяни Акименко; Валерії Бакуліної; Людмили Шевченко; Зої Бордун.
Зазначимо, що альманах виходить друком з 2007 року. А його назва “Українська хвиля”, за словами засновника і упорядника Петра Товстухи- відомого гумориста і поета, має своєрідний зміст, бо народився у Глухові, де немає моря: “Якщо у стоячу воду кинути камінець, то по колу розійдуться невеличкі, але ж хвилі. Хвилі бувають не тільки морські, а й електромагнітні, звукові, духовні…І саме духовна хвиля підіймає на своїх гребнях кращі традиції українства”.
Видання альманаху наша книгозбірня отримала в подарунок від Шевченко Людмили - бібліотекаря Охтирської публічної бібліотеки, яка дебютувала у збірці з своїми творами.
Дякуємо нашій колезі за подаровану книгу.
Такі видання по-особливому важливі у наш час, щоб не дозволити нікому переписати нашу історію, вплести те, чого не існувало.
Щоб відшукати світло в найтемнішу пору й не втратити віру в те, що обов’язково настане «після».
Щоб пам'ятати...

неділя, 23 лютого 2025 р.

                Стояла я і слухала весну

Історія світової культури, мистецтва, мабуть, не знає іншої жінки, гідної такого захоплення, такої вселюдської шани. Поетичний геній, сталева воля, безмежна доброта і ясність розуму, зворушлива жіночність і сила духу щасливо поєдналися в її особі.
В читальному залі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 оформлено книжкову викладку-персоналію «Стояла я і слухала весну», біля якої користувачі книгозбірні мають змогу познайомитися з ліричними віршами, поемами, драматичними творами відомої української поетеси.



субота, 22 лютого 2025 р.

             Мова - найцінніший скарб

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — МОВА.
Бібліотекарі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 завітали до учнів 4 класу ЗОШ√4 імені Остапа Вишні з літературною палітрою "Подорож у світ чудовий, де лунає рідна мова" присвячену Міжнародному дню рідної мови.
Під час заходу діти дізналися про історію виникнення української мови, її значення та роль у нашому житті. Також бібліотекар розповіла про цікаві факти міжнародних мов, зокрема, що є мова, якою говорить лише одна людина. Учні також активно долучилися до заходу, підібравши слова, які характеризують рідну українську мову.
Плекаймо і розвиваймо рідну мову!







пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

              У ріднім слові цілий світ

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.
Охтирська публічна бібліотека-філія√2 традиційно долучилася до свята організувавши святкову книжкову виставку "У ріднім слові цілий світ".
На виставці представлені кращі зразки художніх творів для дітей українською мовою. Серед авторів: Дмитро Павличко; Іван Франко; Борис Грінченко; Григір Тютюнник та інші.
Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.








четвер, 20 лютого 2025 р.

                        Небесну Сотню зорі освітили

20 лютого – пам’ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
З нагоди цієї дати працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 провели годину історичної правди "Небесну Сотню зорі освітили" з учнями ЗОШ√4 імені Остапа Вишні.
Продовженням зустрічі стала акція «Ангели пам’яті».
Діти виготовили ангелів із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою.
Небесна Сотня назавжди змінила нашу країну і самих українців, підняла наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг та віддав найцінніше – своє життя заради нової України.













середа, 19 лютого 2025 р.

 

День Державного Герба України
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”, тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
Охтирська публічна бібліотека-філія√2 долучається до Дня Державного Герба України і пропонує користувачам бібліотеки історичне портфоліо "Символи твоєї свободи".
Тризуб - найдревніший із знаків, котрі дійшли до наших днів. У Київській Русі він став великокнязівським знаком. Згодом карбувався на монетах князя Володимира Святославовича, його синів Святослава та Ярослава Мудрого. У різні періоди історії наш Тризуб ставав символом боротьби за незалежність України.
Особливим часом для відродження державної символіки стали події зими 2013-2014 року. На Майдані під час Революції Гідності тризуб малювали на щитах і шоломах.
Крім того, російська агресія у Криму розпочалася зі знищення тризуба як маркера української ідентичності.
Під час повномасштабного вторгнення рф український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, героїзму та прагнення до незалежності, які демонструє весь український народ!








понеділок, 17 лютого 2025 р.

                     В єднанні - сила!

16 лютого Україна відзначає - День єднання.
В умовах війни цей день набув особливого значення – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою Незалежність і своє майбутнє …
До цієї дати в Охтирській публічній бібліотеці-філії провели годину єднання "В єднанні - сила!". Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною!





субота, 15 лютого 2025 р.

                                       Дорогами Афгану

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.
Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч – громадяни України.
В Афганістані загинули 2572 наших співвітчизники.
Війну в Афганістані часто називають загарбницькою війною Радянського Союзу, але для тисяч солдатів-строковиків, які пройшли через цю війну — це було виконання їхнього обов’язку, який на них покладала держава.
Тисячі воїнів-афганців одними із перших пішли добровольцями у 2014 році, бо були одними із небагатьох, які мали бойовий досвід.
І сьогодні вони захищають Україну від російського агресора. Серед них є Герої, що віддали життя за Україну.
Цього дня Охтирська публічна бібліотека-філія√2 представила для своїх користувачів історичний параграф "Дорогами Афгану".