День кримськотатарського прапора
26 червня в Україні та багатьох країнах світу відзначають День кримськотатарського прапора. Блакитне полотнище з золотою тарак-тамгою нині є не лише національним символом корінного народу Криму, але й уособленням боротьби з російськими окупантами.
Наприкінці 18 століття Російська імперія захопила Крим та зробила його своєю часткою. В 1917 році, коли імперія розвалилася, національні сили в Криму згуртувалися навколо блакитного прапора. Він став символом боротьби кримських татар за незалежність.
У листопаді 1917 року Перший Курултай киримли оголосив мави кок-байрак своїм національним символом. Після більшовицької окупації національний прапор кримських татар опинився поза законом, чимало активістів зазнали репресій.
У роки Другої світової радянська влада вдалася до геноциду кримчаків й позбавила їх батьківщини, але кримські татари не зреклися своєї історії та своїх символів.
26 червня 1991 року у Сімферополі під блакитним прапором зібрався Другий Курултай кримськотатарського народу. Тоді ж киримли офіційно визнали мави кок-байрак своїм національним символом й закликали всіх своїх земляків повертатись на історичну батьківщину.Національний прапор кримськотатарського народу з самого початку став одним з символів боротьби з окупантами. Залишається таким й зараз.
Немає коментарів:
Дописати коментар