неділя, 30 червня 2024 р.

           Пригоди в бібліотеці

 Дослідження показують, що перебування поруч із собакою, ігри і тактильний контакт з нею зменшують стрес, збільшують фізичну активність, надають допомогу при депресії і тривожності, заспокоюють і мотивують. Що є дуже важливим у цей не легкий час.

Основною передумовою, чому саме собака робить таку благотворну дію, є те, що він завжди радий спілкуванню з людиною. Собаки легко навчаються, краще, ніж інші тварини, висловлюють свої емоції. А ще вони вміють уважно слухати.
Маленька собачка Мона з задоволенням відвідує бібліотеку разом із своєю подружкою Валерією, та з нетерпінням очікує поки дівчинка обере книгу, щоб разом насолодитись читанням.
Працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 запрошують усіх охочих разом із своїми чотирилапими друзями провести канікули разом з книгою і бібліотекою.
Справжнім друзям все одно, як ми читаємо, швидко чи повільно, добре чи не дуже. А нам подобається, що вони мовчки слухають і все розуміють.








пʼятниця, 28 червня 2024 р.

       Шлях української Конституції

 28 червня щорічно відзначається одне з найважливіших державних свят – День Конституції України.

Це свято символізує прийняття Основного Закону держави - Конституції України, найголовнішого державного документу, що визначає права, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни.
В Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 організована святкова книжкова виставка "Шлях української Конституції".
На виставці представлена література та інформаційні матеріали, які познайомлять користувачів з історією конституційного творення в Україні.
Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.
Попередники сучасної Конституції:
Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік.
Конституція УНР –29 квітня 1918 року.
Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року.
Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.
В умовах війни День Конституції набуває особливого значення, адже
демонструє незламність нашого народу та незалежність нашої країни!







середа, 26 червня 2024 р.

     День кримськотатарського прапора

26 червня в Україні та багатьох країнах світу відзначають День кримськотатарського прапора. Блакитне полотнище з золотою тарак-тамгою нині є не лише національним символом корінного народу Криму, але й уособленням боротьби з російськими окупантами.

До цієї дати в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 організована книжкова викладка "Два прапори - одна країна".
Наприкінці 18 століття Російська імперія захопила Крим та зробила його своєю часткою. В 1917 році, коли імперія розвалилася, національні сили в Криму згуртувалися навколо блакитного прапора. Він став символом боротьби кримських татар за незалежність.
У листопаді 1917 року Перший Курултай киримли оголосив мави кок-байрак своїм національним символом. Після більшовицької окупації національний прапор кримських татар опинився поза законом, чимало активістів зазнали репресій.
У роки Другої світової радянська влада вдалася до геноциду кримчаків й позбавила їх батьківщини, але кримські татари не зреклися своєї історії та своїх символів.
26 червня 1991 року у Сімферополі під блакитним прапором зібрався Другий Курултай кримськотатарського народу. Тоді ж киримли офіційно визнали мави кок-байрак своїм національним символом й закликали всіх своїх земляків повертатись на історичну батьківщину.Національний прапор кримськотатарського народу з самого початку став одним з символів боротьби з окупантами. Залишається таким й зараз.





           Літо з бібліотекою

 Доведено, що настільні ігри сприятливо впливають на емоційний та розумовий розвиток дітей. За допомогою настільних ігор діти не лише покращують свої математичні навики, але й опановують важливі соціальні якості - вчаться правильно оцінювати свої можливості та прогнозувати майбутні дії, розуміти і дотримуватись правил, відчувати відповідальність за свої вчинки, долати невдачі та чесно перемагати.

Настолки — відмінний вид дозвілля та ще один чудовий варіант чим зайнятися, щоб провести час на канікулах захоплююче.
А ще, вони дарують безцінний досвід спілкування з друзями і рідними.
Тож швидше завітай до бібліотеки, обери свою улюблену гру, та проведи вільний час з користю!




понеділок, 24 червня 2024 р.

              Берегиня лісу

 В переддень Івана Купала в центрі міста, біля річки відбулися святкові дійства.

Щоб показати красу і неповторність магічного свята, працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії √2 запросили дітей в літературну етно- подорож "Купальські обряди" за художніми творами "Лісова пісня" Лесі Українки, та "Берегиня лісу" по мотивах мультфільму, в яких головними героями є міфічні персонажі пов'язані із святом Івана Купала.
Також присутні дізнались багато цікавого про свято Івана Купала, історію його виникнення, про народні обряди та традиції святкування.
Стрибали через "багаття" з кропиви, адже кропива пече не гірше, чим вогонь, якщо в неї впасти! Усе це, за віруваннями, сприяє очищенню.
Кожен знайшов свою загадкову квітку папороті

























              Свято трійці

Трійця – одне з дванадцяти головних православних церковних свят; в народі вважається одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Це свято, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Духа Святого. Свято Трійці також ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею, так як воно відзначається у 7 неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч ця дата припадає на неділю, 23 червня.

До свята в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 презентовано книжкову викладку "Зі святом Святої Трійці", на якій представлено книги, що знайомлять з історією та традиціями свята.
Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі – радісно й сонячно!



неділя, 23 червня 2024 р.

                      З Днем Івана Купала

  Івана Купала одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилася ім’ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом. Свято Купала відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини.

В читальній залі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 діє книжкова викладка "З Днем Івана Купала", яка знайомить відвідувачів історією виникнення свята, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями.





пʼятниця, 21 червня 2024 р.

             Дзвони пам'яті

22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

З нагоди цієї дати в Охтирській публічній бібліотеці-філії до уваги користувачів представлена книжкова викладка "22.06.1941. Пам'ятаємо..."
Мирне життя українців перервалося теплим літнім ранком, назавжди змінивши долі мільйонів українців, почалася війна.
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
Внаслідок цієї війни Україна понесла надзвичайні втрати - кожен п’ятий українець загинув.
Не забуваймо! Пам’ятаймо тих, хто так і не повернувся до рідної хати і хто першим прийняв на себе ці страшні удари воєн, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані, як у ті далекі воєнні часи,так і у теперішні роки…Вічна пам’ять і вічна пошана кожному, хто ціною життя відстояв і відстоює наше право на свободу!




субота, 15 червня 2024 р.

                День батька

Всім культурам світу властива повага до батька, тому для її вираження в кожній державі впроваджено національне свято. Не є виключенням і Україна — в третю неділю вересня ми щороку відзначаємо Всенародний день батька.
Люблячий батько поєднує в собі доброту і чуйність з рішучістю та силою, створюючи для дитини цілий світ, цікавий і захоплюючий, але при цьому захищений та безпечний. Навіть коли ми дорослішаємо, батько залишається нашим незрадливим другом, захисником та наставником.
Війна — то нещадний вогонь, який випалює вщент усе навколо: ліси, поля і людські душі. Проте їй ніколи не випалити силу батьківської любові тих, хто готовий за своїх дітей віддати найдорожче — життя.
Свого часу Вольфганг Моцарт сказав: «Відразу після Бога йде батько». І завдяки українським захисникам з цим важко посперечатися.
Книги про батька — це завжди особлива і водночас дуже різна література. Це й твори для дітей, які мають на меті зближувати дитину з татом, будувати між ними довірливі стосунки, і твори, які вчать виховувати дітей, а також художня література, яка або переносить у дитинство, або оповідає про складну долю батьків. Ціла низка тем, але герой один — батько. Саме такі книжки складають нашу добірку "Сьогодні, в день тата...":
Мелані Джойс "Я люблю тебе, татку".
Ця чарівна й щира книжка зворушить серце кожного тата. Вона показує міцний і глибокий зв'язок, що поєднує батька й дитину. Тато завжди поруч, щоб гратися, захищати й розраджувати. Світ тата - це світ сили й ніжності, у якому дитині безпечно пізнавати себе та своє довкілля.
Наталія Стеценко "Найкращій татусь".
Історія про маленького Єнотика Євгенка, який був неймо- вірно щасливий, адже тато пообіцяв йому піти рибалити! На справжню риболовлю, вже завтра! Але тут Євгенко сильно захворів.... Та якщо тато обіцяв риболовлю, то вона обов'язково буде.
Неділько Роман "Небесна варта. Пам’яті борців за незалежність України".
Відважним захисникам нашої Батьківщини доводиться боротися зі злом зовнішньої і внутрішньої агресії. Тисячі наших співвітчизників полягли в боях за незалежність України, щоб інші могли жити у вільній, демократичній і щасливій державі. У багатьох загиблих залишилися маленькі діти, яким дуже не вистачає батьківської турботи. Вони мріють побачити свого тата, розповісти про свої успіхи і невдачі, відчути його підтримку. Але їхні батьки все не повертаються, бо несуть довічну Небесну варту, охороняючи свої родини і всю нашу країну від зла. Пам'яті героїв, що загинули за незалежність України, присвячується ця книга.
Галина Кирпа "Мій тато став зіркою".
Зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…








четвер, 6 червня 2024 р.

    Українські письменники дітям

Літні канікули розпочались!

Охтирська публічна бібліотека-філія √2 запрошує хлопчиків і дівчаток взяти участь у програмі літніх читань «Літо, спека, бібліотека» і здійснити захоплюючу подорож по сторінках улюблених книг.

"Жерар на Витівці" книга улюбленого дитячого письменника Івана Андрусяка з циклу "Морськосвинський детектив" сподобається маленьким читачам, які цікавляться детективними історіями з незвичайними елементами, гумором і загадками. Вона може бути цікавою навіть для підлітків, які шукають легку і розважливу книжку під час літнього відпочинку.
Цього разу на Жерара чекають такі пригоди, до яких навіть він не був готовий. Сонливий літній відпочинок перервав жахливий гармидер у курячому царстві півня Сулеймана Пишного — і тільки Жерарові до снаги вхопити порушника спокою за хвоста. Але після розкриття першої справи неминуче трапляються і друга, і третя: на Жерара і компанію чигають велике рогате чудовисько, перегони й полювання, а також таємниці нічного життя Витівки.