неділя, 25 лютого 2024 р.

       Поетичне слово Лесі Українки

25 лютого в Україні святкується день народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча.

Щедро обдарована талантом, наділена ніжним чутливим серцем Леся Українка прожила хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя – життя, сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси.

Вогнем пісень палають сторінки її книжок і запалюють серця нащадків.
Поетичне слово Лесі Українки – це найгостріша зброя в боротьбі за визволення нашого народу, а рівночасно, це немов євшан-зілля, що чарує своєю красою і особливим ароматом рідної України, що будять у нас найкращі почуття щирої любові до свого народу і до рідної землі
Леся Українка належить до кола культурних діячів, які на своїх плечах тримають нашу культурну й національну спадщину.
Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з її творчою діяльністю та особистим життям читачам Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 допоможе книжкова виставка- портрет видатної постаті "Геній тендітної незламності".
Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої книгозбірні!




субота, 24 лютого 2024 р.

                Поезія - це зброя

Горе, біль від втрат і розлук, материнські сльози, радість зустрічі та перемог, помста, лють, розпач, віра, любов до Батьківщини і всеперемагаюча надія – почуття, які породжує війна.

Поезія – це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню.

Охтирська публічна бібліотека-філія√2 презентує для своїх користувачів нові збірки творів відомих Охтирських авторів Тетяни Акименко та Ніни Багатої, які поповнили фонд нашої книгозбірні.

Читаємо вірші про війну, які розчулюють до сліз, та віримо в Україну!




середа, 21 лютого 2024 р.

Міжнародний день рідної мови

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — МОВА.
В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.
В Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 цей день відзначено бібліотечним флешмобом "Читай рідною мовою!". Юні користувачі нашої книгозбірні читають тільки українською і охоче долучилися до акції, яка закликає берегти і любити рідну мову.
З нагоди свята бібліотекарі підготували виставку - шанування "Є мова - є Держава є - Майбутнє"
Тож давайте не забувати, що збереження мови не просто залежить від кожного з нас, а є нашим обов’язком, своєрідним внеском у збереження національної культурної спадщини. Тому закликаємо усіх – бережіть Рідну Українську Мову!





вівторок, 20 лютого 2024 р.

             Читай рідною мовою

 В Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 День рідної мови відзначено бібліотечним флешмобом "Читай рідною мовою!". Юні користувачі нашої книгозбірні читають тільки українською і охоче долучилися до акції, яка закликає берегти і любити рідну мову.








понеділок, 19 лютого 2024 р.

Державний Герб України

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
До Дня Державного Герба України в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2 оформлено тематичну книжкову виставку- портфоліо "Тризуб - це воля, слава, сила"
Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які помирали кращі сини та доньки української землі!



 

   Залишаємося гідними своїх героїв

Мабуть, немає жодного українця, який не пам’ятає подій, що відбувалися в Києві та по всій країні в кінці 2013 – на початку 2014 року. Для більшості вони стали справжнім зламом у свідомості, адже ніколи до того в мирній Україні народні протести не мали такої кривавої розв’язки.
Перші мітингувальники загинули від куль силовиків ще в січні 2014-го, але найгарячіше протистояння в центрі Києва відбувалося саме 18 - 20 лютого. Тоді від вогнепальної зброї загинуло близько сотні протестувальників.
Людей, які віддали своє життя за споконвічну мрію української нації - справедливу, демократичну й розвинуту країну, назвали Небесною Сотнею, а 20-е лютого в пам’ять про них став Днем Героїв Небесної Сотні.
10-ій річниці Революції гідності присвячена книжково-інформаційна виставка "Небесна Сотня - історія безстрашних", яку підготували бібліотекарі Охтирської міської бібліотеки-філії✓2 для своїх користувачів.
День Героїв Небесної сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати незалежність України!





четвер, 15 лютого 2024 р.

                  Афганська війна

 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

Щорічно українці відзначають цей день як день пам’яті тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок у локальних збройних конфліктах.
Афганська війна – одна із найтрагічніших сторінок історії. Ця кривава війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей. Пам’ятаємо героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовій присязі, що продемонстрували віддані сини і дочки України.
У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.



середа, 14 лютого 2024 р.

           14 лютого день дарування книг 

  Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

    Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона — постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності — книг, з яких б'є невичерпне джерело мудрості.

Дарувати книги завжди приємно. Книга як почуття – даруєш комусь, а тепло на душі у тебе.

Подаруй бібліотеці книгу - поділись мудрістю.



понеділок, 12 лютого 2024 р.

Майстерня святкових валентинок

"Good mood" або "Гарний настрій". Під такою назвою в Охтирській публічній бібліотеці-філії✓2 діє сімейний клуб вихідного дня, який об’єднує навколо себе дітей та їх батьків.

На чергове засідання клубу зібралися маленькі мешканці мікрорайону разом з мамами.
Насамперед для дітей, які вперше завітали до нашої книгозбірні бібліотекарі організували захоплюючу екскурсію бібліотекою.
З нагоди дня Святого Валентина в читальній залі відкрилась арт-локація "Майстерня святкових валентинок". Всім було цікаво дізнатися про історію виникнення цього свята, традиції його святкування в різних країнах світу та які подарунки зазвичай отримують у цей день.
Звісно ж діти разом з мамами виявили бажання виготовити святкові "валентинки" власноруч, а допомогали їм у цьому бібліотекарі.
Всі працювали дружно і весело, тому створені прикраси вийшли у дітей чудовими.
Клуб об'єднує..
Запрошуємо і вас, брати участь у наших зустрічах!



















пʼятниця, 2 лютого 2024 р.

                      Арт-зустрічі в бібліотеці 

                "Стрітенська свічка"

2 лютого відзначають Стрітення Господнє. У цей день у церквах святять свічки та воду. Стрітенська свічка, як і вода, зберігається в кожній родині, бо має надзвичайну здатність допомагати у найважчі періоди життя.

З’явилося повір’я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки.

Справжня Стрітенська свічка має бути виготовлена з чистого бджолиного воску. Головна її сила — у щирій молитві. І тоді, як вважають віруючі люди, вона приносить мир і спокій у наші душі
Напередодні свята Стрітення в Охтирській публічній бібліотеці-філії ✓2 всі охочі зібралися, щоб виготовити свою унікальну стрітенську свічку.
В цю роботу кожен вклав частинку своїх думок про мир і спокій в кожному домі та у всій нашій країні.

Хай Стрітенська свічка засвітить нам МИРОМ!