СТОП булінг
Сучасні підлітки знають про булінг багато — розмови у школах, обговорення в серіалах і книжках. Попри це, згідно з даними соціологічних опитувань, фактично половина дітей, які зазнають цькувань з боку однолітків, мовчать про це і не розповідають про те, що їм доводиться переживати.
В межах акції "16 днів проти насильства" Охтирська публічна бібліотека-філія√2 пропонує своїм користувачам добірку художніх історій, які допоможуть обговорити болісні теми і краще зрозуміти світ сучасних підлітків. "Риба на дереві"
Лінда Муллалі Гант.
Ешлі Нікерсон знає, як жахливо, коли ти не жартуєш, а над тобою сміються, і навіть домашнє завдання перетворюється на випробування. На перший погляд, вона — звичайна дівчинка, кмітлива, творча, має розвинену фантазію та здібності до малювання. Однак у Ешлі є особливість — дислексія, вона не може читати і писати. Це дуже впливає на те, як дівчинка почувається і як до неї ставляться однолітки та вчителі. На те, щоб щодня ходити до школи, потрібна сміливість.
"Страшні дівчата", "Набридливі дівчата"
Ліса Б'єрбу, Сара Ульссон, Юганна Ліндбек.
Восьмикласниця Тільде навіть уявити собі не могла, що одного дня її фото опиниться на інстасторінці «Страшні дівчата». Дівчині й так доволі складно адаптуватися в новій школі, а ця подія додає ще більше неприємностей. Шкільна красуня Ясмін також не сподівалася, що одну з її фоток можна потрактувати як страшну, але, опинившись під цим хештегом в інсті, дуже хвилюється, що стала загальношкільним посміховиськом. І лише Елені, яка володіє аналітичним складом розуму, починає вести своєрідне розслідування, об’єднуючи довкола себе все більше дівчат, щоби викрити анонімного зловмисника.
Повість шведських авторок Ліси Б’єрбу, Юганни Ліндбек та Сари Ульссон допоможе підліткам навчитися протистояти булінгу, повірити у власні сили та усвідомити свою цінність попри будь-які оцінки зовнішності.