пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

                           До нас їде Миколай

 6 грудня в Україні відзначають два особливих свята - День Збройних сил України та День святого Миколая. Одне свято про добро і допомогу, а інше — про відвагу і захист.

Працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 завітали до учнів 2-В класу Ліцею√5 імені Р.К.Рапія з святковим візитом "До нас їде Миколай".

Бібліотекарі розповіли дітям про ці важливі свята і як вони між собою пов'язані. Діти також дізналися, що з покоління в покоління в народі передавалися легенди й перекази про чудеса, доброту й справедливість святого Миколая, про його дар допомагати людям у біді.

Саме тому, під час повітряної тривоги, у бомбосховищі діти писали листи святому Миколаю з незвичними для цього свята побажаннями -
побажаннями для воїнів ЗСУ.
Діти просили Миколая, щоб дав сили, здоров'я та удачу нашим воїнам. Писали самі, без підказок і кидали свої листи у поштову скриньку святого Миколая, який обов'язково донесе листи на передову і виконає всі їхні побажання.
А ще, діти розмалювали паперові долоньки, тим самим долучившись до флешмобу "Мій улюблений світ без насильства!", який проводить бібліотека-філія в межах Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".









четвер, 28 листопада 2024 р.

                        СТОП булінг

Сучасні підлітки знають про булінг багато — розмови у школах, обговорення в серіалах і книжках. Попри це, згідно з даними соціологічних опитувань, фактично половина дітей, які зазнають цькувань з боку однолітків, мовчать про це і не розповідають про те, що їм доводиться переживати.
В межах акції "16 днів проти насильства" Охтирська публічна бібліотека-філія√2 пропонує своїм користувачам добірку художніх історій, які допоможуть обговорити болісні теми і краще зрозуміти світ сучасних підлітків.
"Риба на дереві"
Лінда Муллалі Гант.
Ешлі Нікерсон знає, як жахливо, коли ти не жартуєш, а над тобою сміються, і навіть домашнє завдання перетворюється на випробування. На перший погляд, вона — звичайна дівчинка, кмітлива, творча, має розвинену фантазію та здібності до малювання. Однак у Ешлі є особливість — дислексія, вона не може читати і писати. Це дуже впливає на те, як дівчинка почувається і як до неї ставляться однолітки та вчителі. На те, щоб щодня ходити до школи, потрібна сміливість.
"Страшні дівчата", "Набридливі дівчата"
Ліса Б'єрбу, Сара Ульссон, Юганна Ліндбек.
Восьмикласниця Тільде навіть уявити собі не могла, що одного дня її фото опиниться на інстасторінці «Страшні дівчата». Дівчині й так доволі складно адаптуватися в новій школі, а ця подія додає ще більше неприємностей. Шкільна красуня Ясмін також не сподівалася, що одну з її фоток можна потрактувати як страшну, але, опинившись під цим хештегом в інсті, дуже хвилюється, що стала загальношкільним посміховиськом. І лише Елені, яка володіє аналітичним складом розуму, починає вести своєрідне розслідування, об’єднуючи довкола себе все більше дівчат, щоби викрити анонімного зловмисника.
Повість шведських авторок Ліси Б’єрбу, Юганни Ліндбек та Сари Ульссон допоможе підліткам навчитися протистояти булінгу, повірити у власні сили та усвідомити свою цінність попри будь-які оцінки зовнішності.






понеділок, 25 листопада 2024 р.

             16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Охтирська публічна бібліотека-філія√2 приєднується до акції, та пропонує книжкову виставку "Ми проти насилля!".
Матеріали, що представлені на виставці, допоможуть розібратися в природі насильства, зрозуміти, за якими ознаками можна розпізнати насильство і, що треба робити, щоб мінімізувати його прояви у житті і до кого звертатися за допомогою.
Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок, та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.






субота, 23 листопада 2024 р.

                         В той рік заніміли зозулі

Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
У 2024-му році День пам’яті проходить під гаслом "Запали свічку пам'яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів".
Охтирська публічна бібліотека-філія√2 пропонує виставку-пам'ять "В той рік заніміли зозулі...". До уваги читачів представлені документальні видання присвячені подіям тих років, рукописні спогади жертв та свідків голодомору на Охтирщині, твори українських письменників, які втілили у своїй творчості трагічну долю українського народу в 1932-1933 роках.
Знищити українців як націю – мета організаторів Голодомору. Остаточно ліквідувати мову, культуру, історію, все те, що робило нас унікальними в цьому світі. Тому масштаби злочину такі великі, тому вбито мільйони людей.
Його жертвами стали і ті, хто вижив у 1932–1933 роках. Бо мали забути, хто вони, ким були їхні предки, що мають зберегти для світу їхні нащадки. Мали забути, хто і за що їх вбивав. Смерть і забуття – ціль влади того часу щодо українців.
Українці вижили і не забули. Ми існуємо і пам’ятаємо. Ми існуємо, бо пам’ятаємо.
У цей день запалимо свічку пам’яті та передамо тепло тим, хто зараз протистоїть ворогу на передовій.






четвер, 21 листопада 2024 р.

              День Гідності і Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний Майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни: у листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори, а за дев’ять років – щоб відстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
Цій знаковій події присвячена патріотична панорама "Україна понад усе!", яка організована в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2.
На сторінках багатьох сучасних книг закарбовані надзвичайно важливий період Украни і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.
Переглядаючи книги ми завжди будемо пам’ятати і пишатися нашими Героями і твердо знати – ми українці, і ми є незламні!








середа, 20 листопада 2024 р.

                     День дитини

20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.
З нагоди Дня дитини працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 завітали до учнів 1-В класу Ліцею √5 імені Р.К. Рапія з бібліотечним уроком "Найкращі книги - дітям".
Бібліотекарі привітали малят із святом, познайомили з новинками літератури, пограли в ігри, а в подарунок отримали дитячі посмішки.









вівторок, 19 листопада 2024 р.

         1000 днів боротьби за свободу

24 лютого – чорна дата, яка назавжди закарбується в нашій пам’яті. Це той день, коли всі ми почули страшне – почалася війна. Важко було зрозуміти, що робити далі і чи дійсно таке може статися в цивілізованому світі
19 листопада 2024 року минає 1000 днів з початку повномаштабної війни України проти росії.
В цей день Охтирська публічна бібліотека-філія√2 пропонує своїм відвідувачам патріотичну панораму "1000 днів боротьби за свободу" та перегляд фільму "Історія нескорених"
1000 днів запеклої боротьби нашого сміливого народу з підлим ворогом. 1000 днів єдності та стійкості всіх громадян України заради Перемоги, 1000 днів волонтерства та підтримки ЗСУ, 1000 днів гірких втрат та вічної пам’яті Героїв, які віддали свої життя заради нас. Тисяча днів війни для України – це період величезних випробувань, але й непохитної рішучості. Початок війни змусив країну стикнутися з найважчими викликами в історії, але кожен день приносив нові перемоги, нові уроки і нову силу.
Це найтрагічніші події у житті кожного з нас, але вони варті того, щоб про них пам’ятати.






субота, 16 листопада 2024 р.

              День толерантості

16 листопада відзначаємо Міжнародний день толерантності. В цей день кожен зобов'язаний задуматися над своїм ставленням до інших, адже ми повинні поважати людей, вміти підтримувати один одного, прислуховуватися до іншої думки.

Охтирська публічна бібліотека-філія√2 підготували виставку-бесіду "Навколо тебе мільйони людей".
Заклик толерантності – твори добро! Кожен з нас повинен вірити в себе та свої сили і зробити все, щоб світ став кращим.
Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості. Нам усім варто вчитися висловлювати свою точку зору, поважаючи думку та права інших.
Чи замислювалися ви коли-небудь над цими питаннями? Чи є терпимим ставлення до людей ознакою вашої особистості? Чи відчуваєте ви толерантне ставлення до себе?
Сьогодні варто задуматися над цим і зробити себе та світ хоч на краплину добрішими та толерантнішими.










четвер, 14 листопада 2024 р.

          Щирий сміх подовжує життя

Хвилинка-веселинка в Охтирській публічній бібліотеці-філії √2 "Щирий сміх подовжує життя".

''Так от: що треба, щоб посміятися не з ворога, а з друга? Треба любити людину більше, ніж самого себе. Тоді тільки ти маєш право сміятися. І тоді людина разом з тобою буде сміятися... Із себе, із своїх якихось хиб, недоліків, недочотів і т. д. І буде такий дружній, такий хороший сміх... Той сміх, що не ображає, а виліковує, виховує людину.''(О. Вишня. Щоденник "Думи мої, думи мої").
Остап Вишня дбав про те, щоб виховувати людину до того рівня, коли "вона любитиме сміх, як воду, повітря, як своє, як рідне, без чого сумно жити".




середа, 6 листопада 2024 р.

Осінні секрети гарного настрою в бібліотеці.

Осінь — дивовижна пора. Це той період, коли природа найгарніша. Все навколо буяє різнокольоровими яскравими барвами.

Разом з нею до нас завітали – її вічні друзі: перший холодний вітер, дощ, похмура погода, запах яблук та шелест яскравого листя, які змушують нас задумуватись і посумувати за теплими літніми днями. При такому настрої краще за все загорнутися у теплий плед, взяти чашечку гарячого чаю і провести час у компанії хорошої книги!

Любов до цієї чарівної, затишної пори року надихнула бібліотекарів на створення виставок-інсталяцій "Барви осені" та "Осінь".

Щоб запам'ятати неймовірну красу осені, бібліотекарі пропонують відвідувачам хвилинки творчості "Барви осені". Створені власними руками дітей  вироби та сувеніри прикрасили  виставки нашої книгозбірні.







пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

                   До Європи через книгу

1 листопада – День заснування Європейського Союзу. З цієї нагоди в читальному залі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 діє виставка книжкових новинок «До Європи через книгу».

На виставці представлено 45 примірників різножанрових книжок англійською мовою для підлітків та дітей. Книги нещодавно надійшли до фонду книгозбірні з ініціативи українського ПЕН у партнерстві з Міжнародним ПЕН.
Англійська мова стає все більш поширеною у повсякденному житті. За даними Київського міжнародного інститут соціології, 89% українців називають англійську іноземною мовою, котру обов'язково потрібно вивчати.
У червні 2022року Український ПЕН розпочав проєкт "Незламні бібліотеки". У рамках цієї ініціативи за підтримки іноземних партнерів, українських видавництв та небайдужих українців ПЕН збирає і передає нові книжки українською й англійською мовами для бібліотек на звільнених та прифронтових територіях, що постраждали через війну росії проти України.
"Міжнародний ПЕН має за честь підтримати проєкт "Незламні бібліотеки". Оскільки робота нашої організації відбувається на перетині правозахисту та літератури, ми розуміємо, що доступ до книг відіграє життєво важливу роль у зміцненні стійкості та відбудові спільнот, постраждалих від війни. Надаючи книги в межах спільного із партнерами проєкту, ми прагнемо дати молодим поколінням змогу продовжувати освіту, вдосконалювати навички у вивченні англійської мови та знаходити підтримку й натхнення завдяки літературі. Проєкт відображає наше прагнення просувати свободу слова та робити все можливе, щоб трансформаційна сила літератури досягала тих, хто цього потребує найбільше," — ділиться Романа Качіолі, виконавча директорка Міжнародного ПЕН.
Запрошуємо до перегляду виставки!