Тваринотерапія
Тваринотерапія - знімає напруження та заставляє всміхатись)))
Вчені заявили про те, що собаки здатні використовувати міміку для того, щоб встановити контакт з людиною. Переконалися)))
Тваринотерапія
Тваринотерапія - знімає напруження та заставляє всміхатись)))
Вчені заявили про те, що собаки здатні використовувати міміку для того, щоб встановити контакт з людиною. Переконалися)))
Лесин дивосвіт
26 лютого з нагоди дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, драматургині, громадської діячки, величного класика української літератури
Леся Українка є однією з найвизначніших постатей України. Історія світової культури, мистецтва, мабуть, не знає іншої жінки, гідної такого захоплення, такої вселюдської шани. Поетичний геній, сталева воля, безмежна доброта і ясність розуму, зворушлива жіночність і сила духу щасливо поєдналися в її особі.
В читальному залі бібліотеки було оформлено книжкову виставку-персоналію «Лесин дивосвіт», біля якої читачі познайомилися з ліричними віршами, поемами, драматичними творами відомої української поетеси.
Долучилися до книжкового челенджу #LesyaBookChallenge2023
Неоціненний творчий спадок, життєві принципи і сила духу славетної Лесі Українки завжди будуть у пам’яті кожного українця. Її ім’я уособлює саму Україну.
Книги з добрих рук
З нагоди Міжнародного дня дарування книг(14 лютого) користувачі нашої книгозбірні приєдналися до постійної акції "Подаруй бібліотеці книгу".
Серце в подарунок
Незамінним атрибутом у День Святого Валентина є, звичайно, валентинки - червоні листівки різного розміру у вигляді сердечка.
Її історія
"Її історія" - реальні розповіді про п’ятдесят жінок та дівчат, які не побоялися кинути виклик цілому світу. Правительки, лідерки думок, мисткині, науковиці, правозахисниці… Чиїсь імена ви чули неодноразово, про інші — дізнаєтеся вперше. Але кожна історія однаково вражає та надихає.
Водно-болотні угіддя,
вода і життя – нероздільні!
Усім здається, що наша планета майже вся залита водою, повсюди вода. Однак, лише 2,5% води – це прісна вода, яка зберігається переважно в льодовиках, снігових шапках на вершинах гір або ж у підземних водоносних горизонтах. Менше 1% прісної води придатні до вживання, причому 0,3% припадає на річки та озера. Це вся прісна вода, яку ми маємо, і більша її частина надходить з водно-болотних угідь. Водно-болотні угіддя – життєво необхідні для води. Вони поглинають та зберігають дощову воду і поповнюють підземні водоносні горизонти; регулюють кількість і постачання води, подаючи воду в потрібний час у потрібне місце в необхідній кількості; покращують якість води шляхом усунення й абсорбції забруднюючих речовин.
Важливе значення водно-болотні угіддя мають і у житті людини. Адже сприяють нашому здоров’ю. Чисті водойми є природним джерелом безпечної питної води. Постачають їжу, підтримують виробництво харчових продуктів. Водно-болотні угіддя дають нам більшість риби, яку ми споживаємо, а також рис для 3,5 мільярдів людей і воду для сільського господарства.
За останні 100 років споживання води зросло в шість разів, і продовжує зростати на 1% щорічно. Ми використовуємо більше води, ніж земля може поповнювати. Необхідно на 70% більше їжі та на 14% більше води на сільськогосподарські потреби для очікуваних у 2050 році 10-ти млрд населення Землі. Прогнозують, що до 2050 року використання води у промисловості й енергетиці зросте до 24%. Знищення та втрата водно-болотних угідь стане непоправною шкодою.
Ми могли б мати достатньо води, якби більше цінували і краще розпоряджалися водно-болотними угіддями та водою і сприймали їх як спільну відповідальніст