пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

             Україну захищає кожен з нас

Мабуть, не має жодного українця, якого не торкнулася війна, яка триває в нас в Україні уже декілька місяців. Під час війни і жінки взяли на себе величезну відповідальність - одні за родини і дітей, виїхавши за кордон та допомагаючи в тилу, багато інших разом з чоловіками - на фронті, взявши зброю, щоб захищати свої сім'ї і Батьківщину .
Діалоги" Україну захищає кожен з нас", які відбуваються між бібліотекарями і відвідувачами, переконують в тому , що попри біль і випробування, через які пройшов і проходить український народ , не вбили віри в перемогу нашої країни і глибоко переконані, що гуртуючись, допомагаючи один одному та нашому війську і державі припиняться бойові дії і збережеться територіальна цілісність України.
Віримо в перемогу добра над злом.




четвер, 22 вересня 2022 р.

            День партизанської слави   

Цього дня, 22 вересня, в Україні відзначається ДЕНЬ партизанської слави. Це данина і всенародна повага до тих, хто в суворий воєнний час 1941- 1945 років боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи свого життя.
Особливо цей день відзначають на Сумщині, адже на цій території діяв 41 партизанський загін , найвідоміший з них - під приводом Сидора Артемовича Ковпака.
Книжкова викладка"Книга Сумщини розповідає...", що розгорнута в нашій бібліотеці, має матеріали, збірки документів про бійців і командирів, мужніх захисників нашого краю у роки Другої світової війни.
Уважного читача зацікавить книга "Путивльщина в роки Великої Вітчизняної війни( 1941 - 1945 ) ', бо героїчний шлях партизан до Карпат почався саме з Путивля. В книзі багато подробиць про розвиток партизанського руху на теренах міста і району.
Подвиги партизанів і підпільників завжди будуть для нас взірцем, джерелом незламного духу і віри в щасливе майбутнє.




четвер, 8 вересня 2022 р.

                   Таким він був

9 вересня виповнюється 253 роки, як у Полтаві на світ з'явився майбутній основоположник і перший класик нової української літератури Іван Петрович Котляревський.
Безсмертна "Енеїда"' і вічно юна "Наталка Полтавка " з часом не тьмяніють і

не губляться, а зачаровують нових читачів.
Виставка - портрет"Таким він був" , організована в бібліотеці, дасть можливість дізнатися про цікаві моменти з життя І.П.Котляревського, подробиці написання поеми"Енеїда", п'єс "Наталка Полтавка" і "Москаль - чарівник", послання - оди "Пісня на 1805 год пану нашому і батьку князю О.Б.Куракіну", переспів вірша давньогрецької поетеси Сапфо"Ода Сафо".
️ Надіємось , що і нові користувачі, які візьмуть ці книги будуть захоплені , як колись ці твори прийняли і читали у всьому 19 столітті і наступні роки від освіченого селянина до багатого пана.Є любителі, які ці твори знають напам'ять, деякі місця цитатами повторюються багатьма українцями і в наш час. Багато висловів приводяться замість приказок і прислів'їв.
Творчий доробок письменника порівняно невеликий за обсягом, але завжди стримана Олена Пчілка зазначала: "Твори ті сяють, бризкають яскравим водограєм чисто народної мови "






четвер, 1 вересня 2022 р.

                    Відчиняє двері школа

 Школа відкрила двері не тільки для дітей, але й батьків, для людей, які опікуються дітьми

Вітальні слова залишилися позаду, почалися будні. Як найкраще порозумітися під час навчання батькам і дітям в умовах труднощів онлайн навчання, труднощів, пов'язаних з війною, яка триває зараз? Звичайно, звернутись до джерел інформацій.
Наша бібліотека- філія 2 запрошує скористатися книжковою виставкою"Відчиняє двері школа" ,яка розгорнута в бібліотеці. Найсучасніші( *) книги,надіслані нам Українським Інститутом Книги допоможуть всім учасникам освітнього процесу знайти відповіді на запитання, які їх турбують.