середа, 12 листопада 2014 р.

                      Гідні козацької слави



      Той, хто знає історію України, погодиться з тим, що однією з найяскравіших її сторінок стала козаччина. Сторінка ця писана не лише списами і шаблями, а й найблагороднішими та найсвятішими пориваннями. Вона переконливо засвідчує високу духовність, культурні традиції нашого народу, його шляхетну вдачу та лицарські звичаї.
     Кожного року в жовтні ми святкуємо День українського козацтва. Недаремно це національне свято співпадає з православним святом Пресвятої Покрови Богородиці і Пріснодіви Марії. З давніх часів запорізькі козаки вважали Пресвяту Покрову своєю покровителькою та заступницею.  ЇЇ образ завжди брали в походи, а також встановили величне храмове свято.
     14 жовтня в бібліотеці був проведений День інформації "Слава козацька". Розпочали з екскурсу в минуле "Козацькими дорогами". Дізналися хто й чому ставав козаком; що означало слово "козак","січ", "кіш"; хто був володарем держави за козацьких часів; з кого складалося військо. Цього ж дня працівники бібліотеки завітали до учнів школи №5. Шестикласникам запропонували інформаційну годину "Козацькі прізвища". Бібліотекарі розповіли про історію виникнення козацьких прізвищ, потім діти перелічували прізвища однокласників, а бібліотекарі допомагали визначити ті, що мають козацьке походження. Діти отримали в подарунок настільну гру "Козацькому роду нема переводу" в якій переможе той, хто добре знає історію козаччини.
      Учні 7-го класу пийняли участь в грі - подорожі "Цікаве з козацького життя". Спогади про історію козацького життя поєднувались жартами і забавами. Діти відповідали на запитання вікторини "А ну, який з тебе козак?", між хлопчиками провели змагання "Козацькі забави".
       В бібліотеці протягом дня діяла книжково - ілюстративна виставка "Слава козацька", яка знайомила відвідувачів з історією козацтва, Запорізької Січі, з атрибутами козацької держави. Також був проведений бібліографічний огляд творів художньої літератури "Козацькими дорогами з козацькими стравами", з яких можна дізнатися як харчувалися наші звитяжні предки. Це твори  Тараса Шевченка "Назар Стодоля", Миколи Гоголя "Тарас Бульба", Пантелеймона Куліша "Чорна рада", Андрія Чайковського "За сестрою" та інші.    
   



























Немає коментарів:

Дописати коментар