Листи до Святого Миколая
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину повну сміху,
І здоров'я для родини,
Красну долю для Вкраїни!
З поміж усіх святих особливою любов'ю і пошаною в українців користується Миколай. Святий Миколай народився у Середній Азії. У дитинстві рано залишився без батьків, але від них отримав велике багатство. Він бачив, як його однолітки живуть бідно, сидять голодні, у нетоплених хатах. "Не можу спокійно спати, коли інші діти голодні",- подумав Миколай. Він вечорами почав розносити харчі, декому нові черевики, теплі панчохи, навіть товсті поліна. Складав усе це у торбу, підкидав бідним під двері, а сам тікав. Вранці всі раділи цим подарункам. Минули роки, виріс Микола, здобув освіту, все своє майно роздав бідним. Сам став священником.
Святий Миколай неустанно зцілював хворих, міг утихомирити морську бурю й славився численними добрими справами. За це його дуже шанували ще за життя.
З покоління в покоління передавалися легенди й перекази про чудеса, доброту й справедливість Миколая. Люди вірили, що за свою благочинність він отримав від Бога дар-
постійно невидимо перебувати серед людей і допомагати в біді.
Українці вірять, що в ніч на 19 грудня Святий Миколай розкладає подарунки під подушку, в черевичок чи на підвіконня для дітей і дорослих. Особливо полюбляють це свято малюки, які дуже стараються не бешкетувати й дотримуватися зразкової поведінки, бо вранці під подушечкою можна знайти не лише гостинчик, але й різочку.
З давніх- давен діти складали листи до Святого Миколая з проханнями та обіцянками бути добрими і чемними. Листи вкладали в конверт і виставляли за вікно, щоб уночі ангел забрав його і передав Святому Миколаю, переписували того листа по декілька разів, щоб він був чистенький, без помилок, щоб сподобався небесному Добродієві. Обіцянки виписувались на одному боці аркуша, а список бажаних дарунків- на звороті.
Ввечері, 18 грудня в читальному залі бібліотеки відбулося засідання клубу "Домовичок" "У ніч на Святого Миколая". Бібліотекарі переказали дітям історію виникнення свята, посвятили присутніх в таїну виготовлення особливого святкового печива, яке традиційно виготовляють до дня Святого Миколая і пригощають ним дітей. Тістечка- медівнички мають назву "миколайчики".
У скриньку, що назвали "Святий Миколай теж отримує подарунки", діти опустили листи. В листах були побажання Святому Миколаю, яким би він зрадів: щасливої усмішки на вустах дітей і дорослих, кілька пар новеньких шкарпеток, рукавичок, шоколаду та різних солодощів, а ще виготовили власноруч святкові прикраси.
Наступного дня 19 грудня до бібліотеки поспішали діти на святкову гру- вікторину "Тільки діти знають, що шукають". Так, дійсно, вони знали, що шукали. Учасники гри отримували конверти із запитаннями, або завданнями, за правильні відповіді кожного очікував невеличкий гостинець. Гостинці від Святого Миколая, які він розносить дітям так, щоб ніхто не бачив, бо робить він добро не на показ, а на людську радість.Творить різні дива, і називають його через це диво творцем, або чудотворцем.