четвер, 30 січня 2025 р.

     День ювіляра. Всеволод Нестайко - 95

Всеволод Нестайко – варто лише назвати це ім’я, як одразу ж на обличчях наших дітей з’являються посмішки. Адже всі ми вийшли з казкового дитинства. Всеволод Нестайко говорив так: «Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити.»
Вшановуючи ювілей відомого письменника бібліотекарі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 запросили учнів 3-В Ліцею√5 імені Р. К. Рапія, на літературний подіум "Таємниці лісової школи".
Разом з бібліотекарем юні читайлики віртуально помандрували сторінками життя письменника, побували у його школі, почули, як він навчався, як почав писати свої твори.
Невід’ємною частиною заходу став перегляд літератури з книжкової виставки «Сонячний казкар Всеволод Нестайко", на якій були представлені: повість-казка «В Країні Сонячних Зайчиків»; оповідання «Одиниця з обманом», «П’ятірка з хвостиком», «Чудеса в Гарбузянах», «Дивовижні пригоди в лісовій школі». Особливу увагу дітей привернула книжка казок "Найновіші пригоди Колька Колючки та Косі Вуханя", яку проілюстрували юні художники, діти звичайних шкіл.
Беззаперечним бестселером залишаються «Тореадори з Васюківки" книга, яка була внесена до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.
Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим.








середа, 29 січня 2025 р.

               Крути - бій за майбутнє

29 січня Україна вшановує подвиг юних Героїв, що полягли під станцією Крути, захищаючи нашу державу, в далекому 1918 році.
Бій під Крутами – це героїчно-трагічна подія, яка знаменувала початок національного пробудження українців та усвідомлення святого обов’язку боронити рідну землю, яке зародилося у серцях найкращих представників українського студентства. Події більш як столітньої давнини, як не гірко визнавати, ідентичні реаліям сьогоднішнього дня, коли знову змушені виборювати та захищати свою незалежність українці. Серед Героїв сьогодення є багато і вчорашніх студентів та школярів.
Допоки історичні події живуть у нашій пам’яті, вони мають свою цінність. І щоб сучасна молодь пам’ятала про цю трагічну сторінку в історії України бібліотекарі Охтирської публічної бібліотеки-філії √2 представили літературно-історичний спомин "Станція "Крути" в історії України".
Пропонована література допоможе розширити знання учнівської молоді про трагічні події січня 1918 року під Крутами; сформувати їхню історичну пам’ять, на прикладі подвигу однолітків.





неділя, 26 січня 2025 р.

            День пам'яті жертв Голокосту

27 січня – скорботна дата, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
У цей день, в 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Цій трагічній та пам’ятній даті присвячена книжкова виставка-спогад "Дзвони зраненої пам'яті", яка діє в Охтирській публічній бібліотеці-філії√2. На виставці представлені книги та матеріали зі спогадами учасників й очевидців терору, що розкривають тему Голокосту.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
Бабин Яр. Символ Голокосту від куль у Східній Європі. 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів, скоєних нацистами в цьому урочищі, а потім спалення ними тіл, щоб замести сліди своїх злочинів, – світ знову побачив обгорілі тіла загиблих у Бабиному Яру. Цього разу – внаслідок російської ракетної атаки.
Дробицький Яр у Харкові. Це – відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму. У 2002 році на місці трагедії відкрили меморіал. А у 2022-му в центральний монумент меморіалу – менору влучили російські снаряди.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост.






субота, 25 січня 2025 р.

                 Смакуємо вихідні з книгою

Вихідний у бібліотеці - це цікаво, корисно, пізнавально та просто весело!
Вже стало традицією в Охтирській публічній бібліотеці-філії √2 щосуботи організовувати бібліотечний вікенд, на який збираються найактивніші користувачі книгозбірні.
Наші читачі, як дорослі, так і малі, вже звикли, що в бібліотеці на них завжди чекає щось цікавеньке. А цікавого у нас багато!
На цей раз обговорювали прочитані книги та обирали нові, грали в настільні ігри, читали журнали, спілкувались, фотографувались.
Родзинкою зустрічі став майстер-клас "Плетіння браслетів із стрічок", який підготували бібліотекарі. Присутні дізнались про походження традиції плетіння фенечок, інакше - "браслет дружби".
Вважається, що фенечка -це пам'ятний подарунок другові обов'язково зроблений власними руками.
Отож, дружні творчі посиденьки вдалися на славу. Усі отримали безліч гарних емоцій, розкрили по-новому для себе значення дружби.
Долучайтеся до нашої бібліотечної тусовки, радо чекаємо кожного з вас!
Без дружнього спілкування життя було б сірим, нудним і нестерпно самотнім!










вівторок, 21 січня 2025 р.

               День Соборності України

22 січня – одна з найважливіших дат в історії нашої країни - День Соборності України, день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради 22 січня 1918 року, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві відбулося офіційне об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.
До Дня Соборності України в Охтирській публічній бібліотеці-філії √2 розгорнута книжкова виставка " З Днем Соборності України", яку можна оглянути до 25 січня. На виставці представлені книги, документи та публікації, що розповідають про події тих часів та висвітлюють ідеї побудови самостійної, соборної держави.
Також 22 січня працівники бібліотеки підготували для користувачів патріотичний код "Нас єднає Україна".
Свято Соборності – день єднання українських земель та утвердження їх неподільності набуває особливого значення та звучання сьогодні, коли територіальну цілісність держави доводиться відстоювати зі зброєю в руках.



понеділок, 13 січня 2025 р.

              Читаємо. Відпочиваємо

Вікенд у бібліотеці, або що буває, коли завітав суботнього дня до книгозбірні і зустрів друзів...












пʼятниця, 10 січня 2025 р.

               10 років пам'яті кіборгів

20 січня День пам’яті захисників Донецького аеропорту.
За нелюдських умов, у практично повному оточенні, з мінімумом озброєння та під постійними російськими обстрілами – кіборги тримали оборону Донецького аеропорту. Він став одним із символів опору російським окупантам.
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.
Як відомо, скориставшись черговим «перемир’ям» росіяни замінували й підірвали опори останнього терміналу, знищивши його остаточно. За час оборони аеропорту десятки тонн градів, снарядів важкої артилерії та російських боєприпасів летіло на цей об’єкт майже кожен день. Як правило, через голови мирних донеччан, адже терористи, за бажанням свого лідера, стояли за їх спинами. «Люди витримали – не витримав бетон», – так про цю подію розповідають українські захисники.




вівторок, 7 січня 2025 р.

       Календар народних свят - Водохреща

Свято Водохреща, Водощі, Йордана - це третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. З ним пов’язують Хрещення на Йордані Христа. Тому цього дня у церквах святять воду.
Посвячену на Водохреща воду вважають ліками від багатьох недуг ; нею також святять будівлі, тварин, домашнє збіжжя. І ось загадка : водохрещенська вода може зберігатися протягом року.
Напередодні свята працівники Охтирської публічної бібліотеці-філії√2 запропонували відвідувачам обрядове спілкування «Календар народних свят – Водохреща».
Під час заходу бібліотекарі ознайомили присутніх з історією та народними традиціями свята Водохреща. Великий інтерес викликали прикмети, пов’язані з цим днем: «На Водохреща день теплий-буде хліб темний», «Якщо цього дня йде лапатий сніг-на врожай», «Якщо пахмурно - хліба буде вдосталь» та інші. Всіх вразила розповідь про чародійні властивості водохрещенської води, коли по обіді дівчата бігають до річки вмиватися в "йорданській воді" - "щоб були рожеві лиця".
Особливу увагу приділили огляду книг представлених на виставці: книги Олекси Воропая «Звичаї нашого народу», «Українці: свята, традиції, звичаї», книга братів Капранових «Веселих свят», В.Т. Скуратівського "Дідух. Свята українського народу", які яскраво і цікаво розповідають про традиції, обряди, що зародились задовго до прийняття християнства та з його приходом.
Вивчаймо та шануймо звичаї нашого народу, свою національну культуру.


















                           Творчі канікули

Змія – символ 2025 року - уособлення мудрості, грації та змін.
Надихнувшись цією темою працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії √2 запросили юних користувачів на творчий майстер-клас "Символ року".
За допомогою кольорового паперу, картону, ножиць та ще деяких деталей, у всіх вийшла мила зміючка, яку можна комусь подарувати, чи просто залишити собі, як сувенір на згадку про зустріч в бібліотеці. В кожного з присутніх тваринка вийшла по-своєму гарна й кумедна.











понеділок, 6 січня 2025 р.

                                         Символ року

 Змія – символ 2025 року - уособлення мудрості, грації та змін.

Надихнувшись цією темою працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії √2 запросили юних користувачів на творчий майстер-клас "Символ року".

За допомогою кольорового паперу, картону, ножиць та ще деяких деталей, у всіх вийшла мила зміючка, яку можна комусь подарувати, чи просто залишити собі, як сувенір на згадку про зустріч в бібліотеці. В кожного з присутніх тваринка вийшла по-своєму гарна й кумедна.