четвер, 29 серпня 2024 р.

              Назавжди в наших серцях

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Україну.

До цієї дати в Охтирській публічній бібліотеці-філії √2 оформлена книжкова викладка «Назавжди в наших серцях». Відвідувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з виданнями - спогадами про загиблих українських воїнів, які захищали нашу землю з перших днів російсько-української війни. Це книги людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх.
За свободу ми платимо надзвичайно високу ціну. Тому пам’ять про борців і їхню звитягу є найвищою цінністю для національної ідентичності. Маємо зробити все, щоб зберегти та зміцнити пам’ять про полеглих Героїв на багато поколінь вперед.
Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!




середа, 28 серпня 2024 р.

               День ювіляра.Читай рідне

28 вересня українському поету, політичному і громадському діячу, Герою України Дмитру Павличку (1929-2023) відзначаємо - 95 років.

Охтирська публічна бібліотека-філія √2 пропонує своїм користувачам літературне знайомство з книгою віршів для дітей Дмитра Павличка "Найкраще місце на землі".
Дмитро Павличко улюблений поет багатьох поколінь. Своїми перекладами він запропонував нове прочитання творів Данте Аліг'єрі, Франческо Петрарки, Мікеланджело Буонарроті, Федеріко Гарсіа Лорки, Йогана Вольфганга Ґете, Генріха Гайне, Райнер Марія Рільке, Генріка Ібсена та інших.
Творчий доробок Дмитра Павличка відомий у близькому і далекому зарубіжжі. Окремими книгами виходили його твори естонською, польською, болгарською, угорською, грузинською та слов'янськими мовами. Пісні на його слова часто сприймаються як народні, їх співають і люблять представники різних поколінь.
Найкраще місце на землі - там, де ти народився, де вперше побачив сонце і вперше почув казку, де киценька у віночку, а журавель у чобітках, де писанкові гори та рушникові ріки навчають любові до Батьківщини.
Книжка "Найкраще місце на землі" - чудовий подарунок Дмитра Павличка українським дітям. А допомагала йому лауреат премії імені Олени Пчілки - художниця Вікторія Ковальчук. Дзвінке поетове слово й вигадливий пензель майстрині розкриють у кожній дитині здібності до образного мислення й поетичного сприйняття світу.
Бібліотека-філія запрошує всіх бажаючих познайомитись з творчим доробком Д.Павличка.











субота, 24 серпня 2024 р.

              Україна понад усе!

Сьогодні - 24 серпня наша країна святкує День Незалежності - день гідності, сили та віри у себе!

Охтирська публічна бібліотека -філія √2 організувала для своїх користувачів святкову книжкову виставку "Україна понад усе!". На виставці представлена література про Україну, її народ та його героїчний шлях до здобуття самостійності, ключові події нашої історії, легендарних особистостей та видатних українців, які стали гордістю України.
День Незалежності України — це символ свободи та єдності. Цей день нагадує нам про ті жертви, які були принесені на вівтар свободи, про тих людей, які боролися і продовжують боротися за незалежність нашої країни.
Слава Україні! Героям слава!
Зі святом незалежності, що дарує нам можливість бути вільними та щасливими!







пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

             Символ віри і надії

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора.

Охтирська публічна бібліотека-філія √2 пропонує своїм користувачам переглянути патріотичний вітраж "Символ віри і надії", що розташований у читальній залі книгозбірні, та прийняти участь у святковому флеш -мобі "Наш Прапор"
Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України, й з півночі до півдня.
Небеса блакитні
Сяють з глибини,
А пшеничні й житні
Мерехтять лани.
Образ цей не зблідне,
Хоч минуть жнива.
Це знамено рідне -
Злото й синява.
Прапор наш, як літо,
В сонці майорить -
По долині жито,
По горі блакить.
Дмитро Павличко
Пишаємося нашою державною символікою та вивчаємо її історію!



пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

Любов до читання у кожного своя

Охтирська публічна бібліотека-філія√2 вітає всіх з Всесвітнім днем книголюбів.
День книголюбів святкується письменниками, поетами, видавцями, друкарнями, книжковими магазинами, крамницями та, звісно ж, читачами.
Відзначити цей день можна по-різному:
почитати книгу, про яку ви вже давно мріяли;
сходити у книжковий магазин і придбати книжку собі чи близькій людині;
відвідати виставку чи ярмарку-розпродаж, які щорічно влаштовують книгарні та видавництва.
А ще можна відвідати бібліотеку та взяти там невідому книгу, яка може стати для вас справжнім сюрпризом.










пʼятниця, 2 серпня 2024 р.

            Забутий Голокост

 2 серпня щороку на міжнародному рівні вшановують пам’ять жертв нацистського геноциду ромів.

Охтирська публічна бібліотека-філія √2 пропонує своїм користувачам історичний спогад "Забутий Голокост".
Саме в ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі нацисти вбили понад 4000 ромських в’язнів. Пораймос – саме такий термін прийнято використовувати на позначення геноциду ромів у нацистській Німеччині з приходом до влади Адольфа Гітлера та на території всієї Європи під час Другої світової війни.
Сьогодні, у Міжнародний день голокосту ромів, ми схиляємо голови перед пам’яттю невинних жертв та прагнемо того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії!











четвер, 1 серпня 2024 р.

           Медово-яблучні гостини

1 серпня - свято, християни відзначають Медовий Спас (або Маковія) за новим церковним календарем. У цей день заведено освячувати у церкві мед і мак, після чого готувати з них випічку.
Вважається, що мед на Маковія цілющий — його здавна вживали для лікування різних хвороб.
Охтирська публічна бібліотека-філія√2 підготувала для своїх користувачів народознавчу скриньку "Медово-яблучні гостини".
Спас "Медовий" або "Маковій" отримав свою назву не просто так - за старих часів люди в цю дату починали збирати мак і мед. У християнській традиції назва свята пов'язана із сімома мучениками Макавеями, їхньою матір'ю Соломонією і вчителем Єлеазаром, які прийняли смерть за свою віру в Господа.
В цей день також освячують букети-обереги. Такий букет називають «маковійчиком». Він складається з польових трав і квітів – калини, соняшника, материнки, волошки, чорнобривців, м'яти, буркуна, колосків вівса, полину і обов'язково макових голівок.
За давніми повір'ями вважалося, якщо квіти з такого букета вплести у волосся, вони будуть залишатися густими і пишними. Кожен елемент святкового «маковійчика» мав символічне значення. Полин слугував талісманом від всілякої напасті та сповнював здоров’ям, волошка – дарувала мир усій родині, сонях – втілював небесне світило, а головки маку у букеті – нагадували про Великих мучеників.
Наші пращури вірили у магічну силу такого букету і зберігали його в оселях протягом року як оберіг.