вівторок, 30 квітня 2024 р.

                       Великодній кролик

Великодній кролик – символ Паски у християн західного обряду. У православній церкві цей милий атрибут поки ще набирає популярності.

Напередодні свята діти з радістю створюють великодніх кроликів і зайчиків своїми руками, а дорослі – вигадують нові і нові техніки для створення стильних образів.
Якщо у вас вдома є старі книги і ви не знаєте, що з ними робити погляньте на цю чудову ідею, як перетворити їх на красиві, святкові композиції. Це цікавий спосіб додати оригінальності у ваш інтер’єр і подарувати книзі нове життя.
Запрошуємо до Охтирської публічної бібліотеки-філії √2 прийняти участь у Великодніх майстер-класах. Вас чекає багато креативних ідей для творчості.

 Ішов зайчик крізь лісок,
Ніс торбину писанок.
Вийшов зайчик на горбок,
Зачепився за пеньок.
Покотились на всі боки
Зайчик, торба, писанки.
Налякався зайчик: “Ах!”
Заховався у кущах.
Вийшли діти у лісок,
Назбирали писанок.
Залишили в лісі сміх,
Щоб радіти зайчик міг.
Ніна Мудрик-Мриц



субота, 20 квітня 2024 р.

                              День довкілля

Всеукраїнський день довкілля відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року.

Це свято нагадує людям про особисту відповідальність за збереження та відновлення навколишнього середовища, що страждає від результатів життєдіяльності людини.
Турбота про довкілля починається з кожного особисто, родини, власного будинку, вулиці.
Цікаво знати:
папір розкладається за 2-10 років, консервні бляшанки – 80 років, поліетиленові пакети – понад 200 років, пластмаса – 500 років, скло – 1 000 років.
Тому хочеться закликати всіх людей в цей нелегкий час бути відповідальними: берегти довкілля, рідний край та його багатства, адже наша безпека в наших руках.
Охтирська публічна бібліотека-філія√2 також долучилась до святкування Дня довкілля. До уваги користувачів організована книжкова виставка з найцікавіших видань, як нагадування про неперевершену красу нашої планети, яку ми маємо зберегти!
Отже, читайте, дізнавайтесь цікаву інформацію… зараз саме час…













пʼятниця, 12 квітня 2024 р.

        День авіації і космонавтики

Вабливе безмежжя космосу, далеке Сонце, близький Місяць, міріади зірок, невичерпна глибина Всесвіту з давніх-давен були об’єктом людського пізнання, людської фантазії.

12 квітня весь світ відзначає день авіації та космонавтики. Полинути в блакить земної атмосфери і ще далі в космос, пізнати, що там відбувається – ось до чого тисячоліттями прагнула людина.

Для часу, в якому ми живемо, звичними стали польоти космічних кораблів, до багатьох планет Сонячної системи, люди побували на Місяці, зробили грандіозні відкриття. А як людство дійшло до цього?
Про це можна дізнатися з інформаційної виставки "Історія космічних досліджень", що діє в читальній залі Охтирської публічної бібліотеки-філії√2, на якій представлені книги про космічну науку та світ навколо нас, адже пізнавати нове та незвідане завжди цікаво.








неділя, 7 квітня 2024 р.

                  День ромів

Щороку, 8 квітня відзначається Міжнародний день ромів. В цей день, 1971 року, в рамках першого Всесвітнього ромського конгресу було офіційно започатковано ромський громадський рух. Тоді ж було затверджено національний прапор і гімн ромського народу — найбільшої етнічної меншини в Європі.

За традицією цього дня запалюють мільйони свічок як символ єдності ромів, а тисячі яскравих вінків спускають на воду: це символізує нелегку долю народу – вічного блукальця без історичної батьківщини.
Від початку повномасштабної війни в Україні ромська спільнота, на рівні з усіма національними меншинами, активно бореться за існування власного народу на теренех українських земель, протистоїть наступу на свободу, та людяність.
До уваги читачів пропонуємо книги з фонду нашої бібліотеки, героями яких стали ці волелюбні люди.
Віктор Гюго
"Собор паризької богоматері"
Ця книга найвідоміша на планеті - наповнена глибокими ідеями та образами. Яскраві герої вулична танцівниця, циганка Есмеральда та закоханого в неї карлика-потвору Квазімодо, звонаря собору Нотр-Дам, священника Фролло та капітана Феба де Шатопера показані на фоні
химерного і строкатого середньовічного Парижа.
"Циганські чари"
У книжці представлено різні
жанри ромського фольклору, вміщено антологію циганської
поезії (оригинальної та перекладеної), українські переклади творів знаних ромських та європейських поетів на циганському та близько до неї тематику. Видання розраховане на тих, хто читає ромською мовою, і на україномовних шанувальників самобутньої циганської культури.










вівторок, 2 квітня 2024 р.

         Тиждень дитячої книги

    Наближаємо Перемогу з книгою 

Книга-чудовий дивовижний витвір людського розуму. Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як чисте небо над головою, як хліб. Навіть важко уявити, як би розвивалася людина, коли б не було винайдено книгу.
З нагоди Міжнародного дня дитячої книги на бібліотечний вікенд "Книга збирає друзів" до Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 завітали діти разом з мамами, аби привітати книгу з днем народження, прийняти участь у різноманітних конкурсах, пограти в ігри.
Бібліотекарі підготували низку цікавих розповідей з історії дитячої книги, познайомили юних книголюбів з іменами сучасних українських письменників і зробили огляд літературних новинок.
Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері і закінчилося приємним чаюванням з іменинним пирогом.
Сьогодні в бібліотеках створюється майбутнє нашої країни, нехай воно буде таким же світлим, як посмішки дітей, які прийшли на це свято, а дорослі нехай будуть поруч і оберігають щасливе дитинство малечі, адже кожен день, проведений з українською книгою – це впевнений крок до Перемоги!




















понеділок, 1 квітня 2024 р.

                           День дитячої книги

2 квітня, починаючи з 1967 року весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
Саме в цей день в данському місті Оденсе народився найвідоміший у всьому світі казкар Ганс Кристіан Андерсен
Його твори стали надбанням культурного миру й увійшли в дитячі книги народів всієї землі.
Твори Г.Х. Андерсена перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок.
До найкращих казок Андерсена належать: «Принцеса на горошині» (1835), «Русалонька» (1837), «Нова сукня короля» (1837), «Стійкий олов’яний солдатик» (1838), «Соловей» (1843), «Гидке каченя» (1843), «Снігова королева» (1844), «Дівчинка з сірниками» (1845), «Тінь» (1847), «Мати» (1848).
Цього ж дня, починаючи з 1956 року, один раз на два роки кращим авторам дитячої книги вручається престижна міжнародна премія імені Г. Х. Андерсена, яку часто називають малою Нобелівською премією.
А з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові.
У 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку "Барвінок і Весна" отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку "Тореадори з Васюківки".
До свята працівники Охтирської публічної бібліотеки-філії√2 підготували книжкову виставку-знайомство «Король казки».
Юних книголюбів, які хочуть познайомитися з життєвими та творчими стежками відомого датського казкаря, бібліотекарі запрошують переглянути пізнавальний відеоролик «Цікаві факти про Г.К. Андерсена»