субота, 29 квітня 2017 р.

               Незгасима свічка пам'яті

    Чорнобильська трагедія сталася більше тридцяти років тому, але її наслідки світ відчуває і досі. Події, після яких у розмірене життя українців увійшли слова "зона", "радіація", "Чорнобиль". День 26 квітня 1986 року провів у людській свідомості межу "до Чорнобильської катастрофи" і "після" неї.
   Про події, що відбулися на атомній станції в ту страшну ніч, про героїзм людей, які в перші часи пожежі рятували ціною свого життя людство, йшлося на екологічному уроці - застереженні "Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі", який приготували бібліотекарі для учнів 8-х класів. Також діти познайомилися з виставкою фоторепортажем "Чорнобиль: яким його побачив світ". Була презентована книжка "Чорнобильська сторінка Охтирщини" про земляків охтирців - ліквідаторів наслідків Чорнобильської АЕС.









середа, 26 квітня 2017 р.

              Права, гарантії, захист.

      На зустріч з спеціалістами Центру безкоштовної юридичної допомоги зібралися учні 9-Б класу ЗОШ№5. Захід проходив в рамках Всеукраїнського тижня права.
   Юристи Лапоног Марина Олександрівна та Грабар Валерій Петрович надали необхідні знання стосовно їх прав та обов'язків, найбільш розповсюджених засобів захисту себе та своїх близьких. Пояснили, як отримати кредит на здобуття вищої освіти, як правильно складати угоди на оренду житла та ознайомили з веб-ресурсами, які надають юридичну допомогу за галузями законодавства.
 На завершення Марина Олександрівна запропонувала вікторину "Закон про мене - мені про закон".












пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

              Веселково на Великдень
                     сонце виграє!


     Напередодні Світлого Воскресіння Христового на фольклорне свято "Веселково на Великдень сонце виграє" до бібліотеки завітали учні 3-4-х класів. Захід проходив у формі майстер - класу. Бібліотекарі розповіли дітям про те, як святкують Великдень у різних куточках України і як до цього свята зерном розписують яйця.
    Виготовлення зернівок - це древнє культурне надбання нашого народу і є один із видів народного мистецтва. Зернівка має не менш історичну значимість, ніж крашанка, мальованка, крапанка, травянка. Головною відмінністю і перевагою писанки - зернівки є те, що в поєднанні з сильними словянськими символами, насіння, яке є символом родючості, добробуту, чистоти, надає їм ще більшої могутності.
   Щоб традиції виготовлення зернівок не зникали, а навпаки відроджувались та розвивались, кожного року в бібліотеці дітей вчать цьому виду мистецтва, яке притаманне тільки нашій нації.





























середа, 5 квітня 2017 р.

   
           Тиждень читання фінішує

      В День уявних подорожей книгами письменників - ювілярів в бібліотеці зібралися шестикласники. Діти познайомилися з літературним портретом відомого дитячого письменника Сумщини Олексія Столбіна, твори якого виховали не одне покоління дітей. Бібліотекарі розповіли присутнім про яскраву біографію письменника-педагога та його відомі твори, які були представлені на книжковій викладці "Світ героїв Олексія Столбіна" і які продовжують вабити до себе читачів. Свою літературну ерудицію діти показали в конкурсі "Розумники і розумниці", запропонованому бібліотекарями.
Також учасники заходу привітали свою однокласницю Токарєву Дарію з перемогою в першому турі Всеукраїнського конкурсу "Книгоманія-2017" і побажали їй подальших перемог. Дарія захоплено розповіла про свою улюблену книгу Астрід Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха".
Протягом дня на абонементі відбувалися коментовані читання байок письменника-ювіляра Леоніда Глібова "Його байки не старіють".
В читальному залі бібліотеки діє книжкова виставка сучасної дитячої літератури "Мої улюблені книги". Запрошуємо до читання!