пʼятниця, 29 січня 2016 р.

        Допоможемо зимуючим птахам

     Взимку птахи потребують нашої допомоги. Протягом останніх років в нашій бібліотеці діє щорічна акція "Нагодуй горобчика" в рамках Всеукраїнської акції "Допоможемо зимуючим птахам". Ще з початку грудня діти разом з бібліотекарями  виготовляють годівнички і розвішують їх на території мікрорайону. Кожного дня ідучи до школи, або бібліотеки підгодовують птахів. Цікавий факт: якщо годівниця протягом зими буде завжди наповнена, то від голоду можна врятувати більше 12 птахів.  В цьому році найактивнішими були учні 5-Б класу ЗОШ№5 міста. Протягом акції в бібліотеці проводяться екологічні години, години корисних порад, вікторини, майстер -класи по виготовленню годівничок. Участь в акції прищеплює у дітей любов до природи, гуманне ставлення до птахів, сприяє формуванню екологічної культури.                                                          

  Нагадуємо усім небайдужим рекомендації Українського товариства охорони птахів:«Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Не полінуйтеся підкинути пернатим зимувальникам корму, щоб полегшити їх існування впродовж холодної зими.Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим. Дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добути ядро зі шкаралупи, тому радимо дещо потовкти насіння. Крім того, годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи, хоча дятлів і повзиків за ним не побачиш. Ці люблять годуватися на підвішених годівничках. До корму можна підмішувати насіння маку в невеликій кількості. Ним люблять ласувати чижі й зеленяки.
Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном. Два останні види круп розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоди. Також не варто загодовувати птахів хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, як попкорн для голодної людини — швидко наповнює пустий шлунок, але не має поживної цінності для птахів. Більш поживними є зачерствілий торт чи тістечка, крихти з печива, залишки від іншої випічки, які багаті на жири.Залишки відвареного рису чи макаронів, а також тіста, яке залишилося від випічки, багаті на крохмаль, тому добре підтримають тонус пернатих узимку.Викладайте на пташиний стіл шматки сала, обрізки з м’яса. Кістки та жирні шматочки від м’яса, які залишаються після сімейної трапези, вабитимуть синичок і дятлів, а також сойок. Пам’ятайте, що ці продукти повинні бути несолоними (повністю без солі)».    



 Акція триває - долучайтесь!













 

  

пʼятниця, 15 січня 2016 р.


На канікулах сумувати ніколи


   Що може бути краще ніж час проведений з друзями в атмосфері творчості, позитиву та веселого  настрою?    З початку зимових канікул в бібліотеці розпочалась низка цікавих розважально -пізнавальних заходів. Всіх хто вміє тримати ножиці в руках очикувала майстерня Діда Мороза. Діти прийняли участь в майстер - класі "Плете зима мереживо сніжинок" виготовляли новорічні витинанки, прикраси для ялинки, під час роботи відповідали на запитання святкової вікторини "Круїз зимовими казками". Про звичаї та традиції святкування Різдва на Укранї йшла мова під час інформаційного калейдоскопу "Символіка Святвечора" присутні дізналися про тонкощі приготування куті, слухали аудіозаписи привітальних різдвяних пісень. "Маланка ходила за собою Василя водила..." під такою назвою пройшов конкурс на краще виконання колядок та щедрівок   В читальному залі для всіх бажаючих був відкритий мульткінозал "Зимова мультляндія", з переглядом художньої кінострічки "Снігова Королева" по мотивах казки Андерсена.    Канікули пролетіли непомітно, попереду цілий рік нових цікавих подій та зустрічей в бібліотеці.