1 грудня -Всесвітній день боротьби зі СНІДом
* Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначається 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо
ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.
* Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему.
* Червона стрічка - символ солідарності із ВІЛ-позитивними хворими на СНІД
Осінній красі радіють усі!
Осінь! Скільки приємного, цікавого, таємничого несе вона із собою. Це пора, яку часто звуть чудовою, замріяною, золотою! Вона особливо м'яка й ніжна, як гарна мелодія, завжди надихала поетів і художників, письменників і композиторів до творчого пошуку. Також вона надихнула і наших юних читачів- членів клубу "Домовичок" зібратися на майстер- клас з виготовлення осінніх капелюшків "Прекрасне своїми руками". Того ж дня гуртківці з радістю прийняли участь у годині розваг "Осінній красі радіють усі", де й змогли продемон- струвати свої вироби на дефіле осінніх капелюшок. Діти прийняли участь у веселих іграх та конкурсах: "Кап-капітошка", "В лісі, у бору гриби, ягоди беру","Мандруємо в осінь", "Осіння мозаїка" та інших.
"Правові орієнтири"
Майбутнє кожної нації - діти. Якими вони виростуть - таким буде і й майбутнє покоління. Життя кожної людини складається по-різному, але ніхто не має право порушувати права інших людей.
Правове виховання є важливим пріоритетом в роботі дитячої бібліотеки. В рамках тижня права був проведе-
ний День інформації "Правові орієнтири".
Учні 3-х класів завітали на урок права "Право читати. Право знати. Право діяти". Діти ознайомилися з азами правової абетки для захисту своїх прав, на прикладах бібліотекарі розповіли з випадками порушень прав дітей в повсякденному житті. Учасникам заходу була запропонована відео-вікторина "Права дітей".
Для учнів 6-х класів провели правову гру "...І діти мають права", де кожен учасник мав можливість показати свою правову ерудицію. В бібліотеці працювала виставка-концепція "Я і мої права".
І дух козацький завжди з нами
Як відомо, людина нерозривно пов'язана з минулим свого народу, його історією.
З нагоди Дня українського козацтва в бібліотеці зібралися учні 4-х класів на свято-змагання "І дух козацький завжди з нами".
Бібліотекарі запропонували дітям, ще раз перегорнути сторінку героїчної історії нашої держави, здійснити подорож у козацьке минуле, ближче познайомитись з життям і побутом українських козаків, їх обрядами і
традиціями. Учасники свята із задоволенням прийняли участь у веселих конкурсах- змаганнях: "Конкурс кошових отаманів", "Козацька кмітливість", "Влучне око", "Хто кого перетанцює", та інших. Проявили кмітливість, швидкість, ерудицію та фізичну силу. Діти ділились на команди і показували силу командного духу, приймали участь в індивідуальних змаганнях і вдало виконували складні завдання.
Після підведення підсумків всі учасники свята пригощалися "Козацькими смаколиками"
Шляхами болю і перемог
Напередодні Дня партизанської слави в бібліотеці провели патріотичну годину "Шляхами болю і перемог". Кожного року в ці дні ми згадуємо і вшановуємо героїв партизанського руху на Сумщині. Особливе місце серед них займають юні партизани. Бібліотекарі познайомили дітей з юними месниками Сумщини, розповіли про їх подвиги.
В знак пам'яті про подвиги партизан, на місці розташування партизанського загону під командуванням С. А. Ковпака, поблизу міста Путивля створений музей під відкритим небом. Діти здійснили віртуальну подорож до музею, переглянувши відеофільм "Музей партизанської слави "Спадщанський ліс".
Фронтові трикутники, надихали воїнів на подвиги, підтримували у важкий час і були єдиним зв'язком з рідними. Вже котрий рік в нашій бібліотеці існує традиція писати листи тим, хто захищав нашу Батьківщину від загарбників "Вдячні нащадки визволителям Сумщини присвячують". Такі ж листи -трикутники діти, присутні на заході, написали юним героям - партизанам, листи "у вічність" зі словами вдячності і поваги.
До уваги всіх присутніх в читальному залі бібліотеки була представлена книжкова виставка-спогад "Ми будем довго пам'ятати і вам забути не дамо".