понеділок, 28 липня 2014 р.

                   На острові скарбів



    Літо триває і тривають літні подорожі в бібліотеці. На традиційний бібліотечний екватор зібрались юні любителі  пригод і романтики.
    Цього разу всіх чекали піратські розваги "На острові скарбів". Діти вступили в ряди піратів, пройшли через цікаві та веселі випробування, щоб дістатися справжнього скарбу.


Бібліотеку - на абордаж!

                                             









                                                           
                                                  Влучне око





                                Людина за бортом



                            а коли на морі  штиль...




                                       Макарони по - флотськи










                            Перетинаємо екватор




А як же без морського танцю?!




Піратський вальс



                                             У пошуках скарбу







                                                                     


                                              А що там попереду?..



понеділок, 14 липня 2014 р.


       У царстві мороженого десерту




      Літо, спека. Так і хочеться чогось такого холодненького. А що може бути кращим у цю жарку погоду від смачного холодного морозива. Отож, морозиво – улюблений холодний десерт всіх часів і народів, окрім своїх чудових смакових властивостей має ще й цікаву історію, яка нараховує аж п’ять тисяч років.

  Саме так, ще за 3000 до н. е. у багатих та шляхетних китайських родин на стіл подавався десерт, віддалено схожий на сучасне морозиво. Давні китайці полюбляли ласувати снігом та льодом змішаним із кусочками фруктів – апельсинів, лимонів, зерен гранату. 

   При дворі римського імператора Нерона (I ст.н.е.) охолоджуючі та підсолоджені соки застосовувалися вже дуже широко.  Сніг для їх приготування доставляли з віддалених альпійських льодовиків, а для тривалого зберігання снігу будували місткі крижані льохи.
Морозивом пригощали Олександра Македонського під час його походів у Персію та Індію. При тривалій облозі міст добували велику кількість снігу з гір, у якому теж заморожували ягоди й воду. Для того, щоб сніг не розтанув, влаштовували спеціальні естафети рабів. Солдати придумали додавати у воду з фруктами вино, мед і молоко.

   До Європи, як свідчить легенда, рецепт фруктового морозива (охолодженого шербету) привіз з Китаю венеціанський мандрівник Марко Поло на початку XIV століття. Рецепти приготування морозива довгий час були засекречені, придворні кулінари давали обітницю мовчання про все, що було пов'язано з його приготуванням
  XVІІ століття вважається золотим віком морозива. Він ознаменувався поширенням заморожених й охолоджених десертів - парфе, мусів, "крижаних бомб" й інших ласощів.

  Справжнє вершкове морозиво винайшли при Наполеоні ІІІ. Знаменитий пломбір теж родом із Франції - він одержав свою назву за своїм "місцем народження" - містом Плоб'єр-Ле-Бем. В Італії - великі любителі змішувати найнеймовірніші продукти придумали морозиво - асорті з добавками фруктів, горіхів, лікеру, шматочків печива і навіть квітів, в Австрії - кава глясе і шоколадне морозиво.

    Чому морозиво "ескімо" має таку назву? За що кондитеру англійського короля Карла загрожувала смертна кара? Хто найбільший солодкоїжка у світі? Як приготувати тону морозива? Хто з літературних героїв мріяв про 500 ескімо? Про це та інше дізналися читачі нашої бібліотеки побувавши на  Дні морозива "У царстві мороженого десерту" , що організували для них працівники бібліотеки. Діти малювали своє улюблене морозиво, складали пазли, добирали "смачні" слова до слова морозиво, зображали "тануче морозиво". Конкурс "Плакуча пауза" підкорився лише найспритнішим, а  завдяки конкурсу "кондитерів" кожен відчув себе справжнім майстром по виготовленню морозива. Звичайно, солодкі шедеври всі дружньо за мить з'їли.  


                                           В очікуванні свята 
                                                              

                                                             






















                              "Тануче морозиво"
















                                             Найсолодша мить























                                              Відпускаємо свято...