22 вересня, у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину ветеранам антифашистського опору : колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі- усім, кого називаємо народними месниками
Колискою партизанського руху в Україні стала Сумщина. Навічно увійшли в історію древній Путивль і Спадщанський ліс. Путивльський партизанський загін під командуванням С. А. Ковпака, який базувався у Спадщанському лісі одним із перших почав вести успішну боротьбу з ворогом.
Народна війна в тилу ворога на Сумщині досягла великих масштабів. Це був своєрідний партизанський фронт. Область стала базою зародження чотирьох великих партизанських об'єднань під командуванням С.А.Ковпака, А.Н.Сабурова, М.І.Наумова, і Я.І.Мельника. Ці об'єднання здійснювали рейди в тилу ворога.
До вересня 1942 р. Сумське з'єднання під командуванням С.А.Ковпака вело бойові дії в районах Сумської, частково Курської і Орловської областей. Ковпаківці з боями пройшли Житомирську, Рівненську, Волинську, Львівську, Тернопільську, Івано- Франківську, Хмельницьку області і вийшли до чехословацького кордону.
Яскраву сторінку в літопис партизанського руху Сумщини вписали юні партизани : Радик Руднев, Михайлик Семенистий, Леонід Чечоткін, Валентин Косиченко, Ніна Созіна та багато інших. Сміливість, чесність, готовність до самопожертви заради перемоги- ось якості, які були притаманні юним месникам.
Безсмертному подвигу юних партизан було присвячене інформаційне рев'ю "Вам дороги важкі дістались...", яке відбулося в бібліотеці 23 вересня. Присутні прослухали розповідь про дітей, які в суворі воєнні роки в міру своїх сил, а часто й понад міру, разом з дорослими боролися проти ворога. Боролися у фашистському тилу- в партизанських загонах і підпільних групах, всіляко допомагали наблизити день Перемоги.
До цього знаменного дня в читальному залі бібліотеки організована книжково- ілюстративна виставка "Героїка другого фронту".